Škrljevo slavilo u sinjskom grotlu

Košarkaši Škrljeva su u 4. kolu HT Premijer lige ostvarili veliku pobjedu na gostovanju kod Alkara u Sinju, pobijedili su rezultatom 79:73 te tako upisali prvu pobjedu u ovoj sezoni.

HT Premijer liga, 4. kolo, 28. listopada

Alkar – Adria Oil Škrljevo 73:79 (23:20, 18:18, 17:21,  15:20)

(Brown 17p (7sk, 8as), Vučić 19p (7as) – Spence 19p (7sk, 6as), Ušić 14p (9sk), Yacoubou 13p)

Prva četvrtina utakmice je pripala domaćinima, koji su dosta dobro igrali na obje strane terena. U drugoj četvrtini je uslijedila vrlo izjednačena igra, a to rezultat i sugerira. Na poluvrijeme su domaći otišli s tri poena razlike.

U nastavku se Škrljevo budi, te na krilima odlične igre Davida Ušića, Coreyja Spencea i Achrafa Yacouboua uspijeva potpuno preokrenuti rezultat i ostvariti čak šest poena razlike. Alkar ipak do kraja treće dionice smanjuje zaostatak na minus jedan, te se na ulasku u zadnjih deset minuta mogla očekivati vrlo uzbudljiva završnica. U zadnjoj četvrtini se momčadi izmjenjuju u vodstvu, no na dvije minute do kraja Škrljevo preuzima inicijativu, prelazi u vodstvo, koje do kraja utakmice povećava na konačnih šest poena razlike.

Pobjedničku ekipu je predvodio odlični Spence, koji je zabio 19 poena uz sedam skokova i šest asistencija, Ušić je dodao 14 poena i čak devet skokova, a Yacoubou 13 poena. U redovima domaćina najbolji su bili Joshua Jalen Brown, zabio je 17 poena te Hrvoje Vučić s 19 poena.

U idućem kolu Alkar ide u goste Šibeniku, a Škrljevo dočekuje Hermes Analiticu.