Veliki preokret Cedevite protiv Budućnosti

Veliki preokret u Domu sportova! Vitamini su u sklopu petog kola ABA lige svladali branitelja naslova, podgoričku Budućnost, nakon velikog preokreta i vrlo lošeg ulaska u utakmicu (6:20 nakon prvih osam minuta igre).

ABA liga, 5. kolo, 28. listopada

Cedevita – Budućnost 63:58 (9:25, 11:11, 16:12, 27:10)

(Cobbs 23, Katić 8, Bell 8 – Clark17)

S furioznih 0:10 otvaraju gosti što već nakon dvije minute odmora tjera Slavena Rimca da pozove prvu minutu odmora. Nakon osam minuta igre semafor pokazuje 6:20 u korist gostiju, a na prvi dvominutni se odlazi s visokih 9:25 za Budućnost. Najbliže što se neraspoloženi Vitamini uspijevaju približiti je minus 11 tijekom druge dionice. Drugih deset minuta je obilježeno s puno promašaja i tehničkih pogrešaka pa se ukupno postiglo samo 22 poena (11:11).

Nakon “slične” treće dionice Cedevita se budi i pet minuta prije kraja smanjuje na samo minus četiri (46:50), a dvije minute do kraja i dolazi do prvog vodstva na utakmici (56:55). Slijedi dramatična završnica gdje Domagoj Bošnjak deset sekundi prije posljednjeg zvuka sirene pogađa tricu za 61:58. Gordić promašuje dva bacanja i daje priliku Cobbsu koji s druge strane “penala” postavlja konačnih 63:58.