Skupina A: Španjolska i Brazil očekivano, Francuzi slomili Srbe

U drugom danu Svjetskog prvenstva, što se tiče skupine A, Francuska je porazila Srbiju sjajnom završnicom rezultatom 74:73. U sljedećoj utakmici Iran je imao vodstvo nakon prve četvrtine, no onda je uslijedila serija Brazila nakon koje se više nisu uspijeli vratiti. Na kraju je Iran poražen 79:50. Španjolska je odigrala utakmicu poput Brazila, pao je Egipat 91:54.

Srbija – Francuska 73:74 (21:20; 42:34; 62:60)

Srbija: Teodosić 5 (as), Simonović 5, Jović 9, Bogdanović 12, Bjelica 11, Marković, Kalinić 7, Birčević, Krstić, Raduljica 21 (7sk), Katić 2, Štimac 1.

Francuska: Heurtel 4 (6as), Batum 11, Diot 15, Lauvergne 19 (6sk), Kahudi 3, Jackson 12, Fournier, Pietrus, Gobert 3, Diaw 4 (5as, 5sk), Tillie, Gelabale 3.

Iako su na kraju prvog poluvremena imali prednost od osam poena, Francuska se uspjela vratiti u utakmicu u trećoj četvrtini. Do kraja zadnjeg perioda se igralo koš za košem dok sekundu prije završetka pri rezultatu 73:73 Miroslav Raduljica radi faul na Joffrey Lauvergneu koji pogađa jedno od dva bacanja te postaje herojem utakmice.

Za pobjedničku ekipu Lauvergne je upisao 19 poena uz šest uhvaćenih skokova, a valja spomenuti i Antoine Diota koji je ubacio 15 poena. S druge strane Raduljica je odigrao još jednu izvrsnu utakmicu s 21 poenom i sedam skokova.

Francuska ne izgleda moćno kao na prošlogodišnjem Eurobasketu, a tome je vjerojatno razlog izostanak Tony Parkera. Do kojeg djela natjecanja mogu doći bez svog prvog razigravača preostaje nam za vidjeti.

Brazil – Iran 79:50 (17:18; 40:24; 61:36)

Brazil: Machado 8, Neto 2, Hettsheimeir 6, Taylor 7, Garcia 12, Huertas 2(6as), Barbosa 11, Varejao 4(6sk), Giovannoni 5, Hillario 8, Vieira 4, Splitter 10(6sk).

Iran: Arghavan 4, Mashayekhi, Yakhchali 6, Kamrani 11, Kazemi 2, Zangeneh 0, Afagh 4, Sahakian 2, Kardoust, Jamshidi 13, Bahrami 4, Haddadi 4(7sk).

Utakmicu je bolje otvorio Iran koji je nakon uvodne četvrtine imao vodstvo, no ono nije dugo trajalo. Nakon početne nervoze Brazil dobiva drugi period 23:6 i od tad do kraja utakmice je bila jednosmjerna ulica.

Svi igrači Brazila su se upisali u listu strijelaca, a najbolji učinak je imao Tiago Splitter, upisao je 10 poena uz 6 skokova. S druge strane Mohammad Jamshidi je upisao 13 poena te Mahdi Kamrani 11.

Španjolska – Egipat 91:54 (26:10; 42:24; 64:37)

Španjolska:  P.Gasol 12, Fernandez 14, Rodriguez 4, Navarro 7, Calderon, Reyes 2(7sk), Claver 6, Rubio 6(7as, 5sk), Llull 5, M.Gasol 8, Ibaka 18(8sk), Abrines 9.

Egipat: Samir, Gendy 6, Kamal 8, Badr 4, Abouelanin, Elgammal 16, Elsabagh, Genedy 8, Shousha 6, Elmekawi 6, Ibrahim, Rabie 8.

Još jedna rutinska pobjeda Španjolaca koji su od početka utakmice kontrolirali rezultat.  Ovoga puta se nisu nešto posebno pokazala braća Gasol, ali zato ih je odlično zamijenio Serge Ibaka. Ubacio je 18 poena a tome je pridodao i osam skokova. Osim njega fantastično je odigrao i Ricky Rubio, osim svojih šest ubačaja, asistirao je sedam puta a imao je i pet ulovljenih skokova.