Skupina B Eurolige: Unicaja bolja od Maccabija

Sve tri utakmice šestog kola u Skupini B odigrane su večeras. Francuski Chalon slavio je na gostovanju kod Asseco Prokoma, Unicaja je odnijela pobjedu iz Tel Aviva, dok je berlinska ALBA minimalno poražena na domaćem parketu od Montepaschija.

Skupina B

Asseco Prokom – Chalon Saone 70:76

U utakmici dva fenjeraša skupine B, bolje su se snašli gostujući košarkaši, te zahvaljujući sjajnoj tricaškoj večeri u kojoj su ubacili 11 od 20 pokušaja iza crte 6,75 (55 posto) slavili sa 70:76.

Utakmica je bila izjednačena tijekom prve tri četvrtine, a serijom 13-2 početkom posljednjeg perioda košarkaši francuskog prvaka otišli su na 56:64 i do kraja utakmice nisu dopustili domaćinima da se približe, te si sigurnom završnicom priskrbili pobjedu.

Najučinkovitiji u redovima Chalona bili su Rush s 18 i Schilb s 15 ubačaja, dok je kod domaćih košarkaša bolji od ostalih bio Adam Hrycaniuk koji je ubilježio double-double učinak od 17 poena i 10 skokova.

Maccabi Electra – Unicaja Malaga 62:64

U napetoj završnici u kojoj su odlučivale hladnije glave i mirnije ruke, gostujući su igrači bili prisebniji i izvukli pobjedu na vrućem izraelskom terenu.

Utakmicu su bolje otvorili košarkaši trenera Jasmina Repeše i nakon tri minute poveli 6:11. Međutim, igrači Ponosa Izraela ubrzo su se pribrali, okrenuli rezultat u svoju korist i zaključili četvrtinu s 21:17.

Polovicom druge četvrtine Ricky Hickman je postavio za domaće najviših +7 na utakmici (29:22), ali tada započinje preokret gostiju, koji poluvrijeme zaključuju zakucavanjem Jamesa Gista osam sekundi prije kraja za vodstvo 37:38.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, odmah su okrenuli rezultat u svoju korist, ali nikako se nisu uspjeli odvojiti na više od +3. Gosti su se do kraja treće dionice ipak vratili u igru, pa ubačajem Perovića dvije sekunde prije isteka vremena izjednačavaju rezultat na 49:49.

Dobra igra košarkaša Unicaje nastavila se početkom posljednje dionice, te se serija započeta spomenutim poenima Perovića krajem treće četvrtine zaustavila na 10-2 nakon pet minuta, a prekinuta je s četiri uzastopna pogođena slobodna bacanja Shawna Jamesa. U posljednje dvije minute ušlo se s minimalnim vodstvom Unicaje 60:61, a tada je počela infarktna završnica. Prvo Logan pogađa oba slobodna bacanja za domaće, a za goste uzvraća Marcus Williams ubačajem za dva. Domaći ponovo kreću u napad, ali prvo Ohayon promašuje tricu, a zatim i James dvicu nakon napadačkog skoka. Brzim faulom poslali su igrači Maccabija Williamsa na liniju slobodnih bacanja, a on ubacuje jedno, što je ipak bilo dovoljno za gostujuću pobjedu pošto je Hickman promašio šut za produžetak s istekom vremena.

Repešine košarkaše predvodili su Williams s 12 i Dragič s deset poena. Luka Žorić je za 22 i pol minute ubacio osam koševa, uz pet skokova, tri blokade, po jednu asistenciju i osvojenu loptu, dok je Kruno Simon uz sedam ubačaja pridodao dva skoka i tri dodavanja. U redovima Maccabija najučinkovitiji je bio James s 14 koševa i devet uhvaćenih lopti, dok je 13 poena pridodao Ricky Hickman.

ALBA Berlin – Montepaschi Siena 73:75

Još jedna napeta utakmica ove skupine odigrana je u Berlinu, gdje je ALBA ugostila Montepaschi iz Siene. Gosti su se pokazali mirnije ruke u završnici i odnijeli pobjedu iz prepune dvorane O2 World.

Prve tri četvrtine utakmice puno su bolje na terenu stajali gostujući košarkaši, koji su početkom druge četvrtine vodili s + 9 (17:26), a sredinom treće i s najviših 14 koševa razlike (38:52). Na posljednji odmor otišlo se rezultatom 52:60, a odličnu utakmicu igrao je Bobby Brown.

Tada se napokon probudio i Nihad Đedović, te tricom i dvicom dovodi svoju momčad do 59:60, a zatim asistencijom za Ibdihija i do vodstva 61:60. Od tada se igralo koš za koš, bez rezultatskog odskakanja, a u posljednjih 100 sekundi ušlo se s rezultatom 73:73. Posljednje poene na utakmici postigao je Daniel Hacket 14 sekundi prije kraja, a nakon dva timeouta ALBA je imala zadnji posjed na utakmici. Lopta je došla u ruke Wooda, ali mu je pri pokušaju prodora iskliznula iz ruke i došla do Morleya, koji pak nije bio dovoljno precizan i slavlje gostiju je moglo početi.

Talijane je do pobjede predvodio Brown s 21 poenom i šest asista, a kod domaćih je 20 koševa i osam uhvaćenih lopti ubilježio Dion Thompson.

Redoslijed skupine B: 1. Maccabi 5-1, 2. Unicaja 5-1,3.  Montepaschi 3-3, 4. ALBA 2-4, 5. Chalon 2-4, 6. Prokom 1-5