Skupina B Eurolige: Unicaji peta pobjeda u nizu

Dvije utakmice odigrane su večeras u skupini B Eurolige. ALBA je u napetoj završnici slavila kod Chalona, dok su košarkaši Unicaje nastavili pobjednički niz domaćim slavljem nad Asseco Prokomom.

Chalon/Saone – ALBA Berlin 82:87

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je večeras u francuskom Chalonu, gdje je gostovala berlinska ALBA. Košarkaši iz njemačkog glavnog grada bili su mirnije ruke u završnici susreta i odnijeli teško izborenu pobjedu u borbi za TOP 16.

Od samog početka utakmica je bila ravnopravna, a svoje najveće vodstvo na utakmici od +9 iz osme minute (20:11) domaćini su prosuli već do sredine druge četvrtine, koju su gosti zaključili vodstvom 33:35. U trećoj četvrtini nije došlo do rezultatskog pomaka ni na jednoj od suprotstavljenih strana, pa se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 53:53.

Već nakon tri minute u posljednjoj četvrtini gosti s dvije trice Schaffartzika i dvije dvice Morley odlaze na +8, a kad je Idbihi u 37. minuti ubacio za 62:72 očekivalo se da se ulazi u mirnu završnicu. Međutim, domaćini se ne predaju i na krilima Rusha i Evtimova smanjuju na 72:78 na ulazu u posljednju četvrtinu. Brzim prekršajima domaćini su 17 sekundi do kraja uspjeli stići na samo -2 (80:82), ali Schaffartzik, Avdalović i Morley ubacuju pet od šest pokušaja sa linije penala, čime svojoj momčadi osiguravaju vrijednu pobjedu 82:87.

Nijemce su do pobjede vodili Idbihi sa 16 poena i šest uhvaćenih lopti, te Schaffartzik sa 13 ubačaja. Najefikasniji kod domaćina bili su Rush (6 skokova) i Schilb (po 7 skokova i asista) sa po 21 poenom.

Unicaja Malaga – Asseco Prokom 63:48

Petu uzastopnu euroligašku pobjedu igrači Jasmina Repeše na krilima odlične obrambene igre ubilježili su na domaćem parketu, gdje su večeras ugostili košarkaše Asseco Prokoma. Konačnih 63:38 dovoljno govori u kojem je smjeru tekla utakmica.

Gosti iz Poljske bili su ravnopravni svojim domaćinima tek u prvoj četvrtini, koja je završila rezultatom 13:13. Već početkom drugog perioda igre momčad iz Andaluzije okrenula je stvari u svoju korist, a prvo poluvrijeme zaključio je Kosta Perović sa svojih šest uzastopnih poena za 34:23.

I ulazak u drugo poluvrijeme obilježila je sjajna obrana igrača Unicaje, koji gostima nikako nisu dopustili rezultatsko približavanje, te ih ograničili na tek osam poena u trećoj četvrtini, odnosno na 31 ubačaj zaključno s istom.

Posljednjih deset minuta proteklo je u jednakom ritmu, a nakon što je Žorić u 34. minuti postavio +17 (52:35) bilo je jasno da se gosti ne mogu vratiti u utakmicu. U posljednjoj četvrtini igrači Prokoma su ubacili 17 koševa, ali to im nije bilo dovoljno za više od konačnih 63:48.

Najučinkovitiji u redovima Unicaje bio je Perović s 12 koševa, a 11 je dodao bivši Cibos Earl Calloway. Luka Žorić na parketu je proveo nešto manje od 16 minuta, pri čemu je ubilježio osam poena, četiri skoka i jednu ukradenu loptu, dok je Kruno Simon za 24 minute ubacio četiri poena, čemu je pridodao po dva skoka i dodavanja, te jednu osvojenu loptu. Jedini dvoznamenkasti kod gostiju bio je Adam Hrycaniuk s 10 ubačaja.