Euroliga: Šuterski savršen Tomić, savršena i Barça

Košarkaši Barcelone su i dalje jedina momčad u Euroligi koja savršeno obavlja sve zadatke. Ovog četvrtka katalonska je momčad upisala sedmu pobjedu (doma protiv Lietuvos Rytasa 90-66) u isto toliko susreta.

Barcelona – Lietuvos Rytas 90:66

Lietuvos Rytas se čak dobro držao do početka drugog poluvremena. Pri odlasku na odmor Litavci su čak i vodili (45-42), ali su u drugom dijelu upali u opasnu zamku Barcelone. Domaći su košarkaši nezaustavljivo trpali gostujući koš i na kraju je završilo uz čak +34. Recimo da je u zadnjoj četvrtini litavska momčad ubacila tek – šest poena.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić bio je jedan od najboljih na parketu. Odigrao je 23 minute, ubacio 17 poena uz sedam skokova, te imao po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu. No, ono što moramo naglasiti jest 100-postotni šut iz igre (7 od 7), uz 3-4 s linije slobodnih bacanja.

S 24 poena je prvi strijelac Barcelone bio Juan Carlos Navarro. Prvi strijelac gostiju je bio Hrvat – Leon Radošević. Odigrao je ukupno tek 17 minuta, ali je ubacio 14 poena. Iz igre je Radošević gađao 6-9, uz 2-3 s linije slobodnih bacanja.

Rezultati Eurolige, 7. kolo

Skupina A

Fenerbahçe – Union Olimpija 85-68
Redoslijed: 1. Real Madrid 4-2 (-1), 2. Himki 4-2 (-1), 3. Fenerbahçe 4-3, 4. Panathinaikos 3-3 (-1), 5. Cantu 2-4 (-1), 6. Olimpija 2-5.

skupina B

Unicaja – Prokom 63-48
Chalon – Alba 82-87
Redoslijed: 1. Unicaja 6-1, 2. Maccabi 5-1 (-1), 3. Siena 3-3 (-1), 4. Alba 3-4, 5. Chalon 2-5, 6. Prokom 1-6.

skupina D

Barcelona – Lietuvos Rytas 90-66
CSKA Moskva – Partizan 78-61
Redoslijed: 1. Barcelona 7-0, 2. CSKA 6-1, 3. Beşiktaş 3-3 (-1), 4. Brose Baskets 2-4 (-1), 5. Lietuvos Rytas 1-6, 6. Partizan 1-6.