Skupina B: Senegal šokirao Portorikance, Grci sigurni protiv Filipina

U skupini B ni danas ne može proći bez iznenađenja. Jučer su Filipinci dobro namučili naše dok su danas Senegalci šokirali Portorikance smanjivši im šanse za prolazak u drugi krug na minimum. Grci i Filipinci odigrali su večernju utakmicu i tu su Grci očekivano slavili.

Senegal – Portoriko 82:75 (20:29; 41:40; 63:58)

Senegal: Niang, Dalmeida 9, Thomas 2, Ndoye, Diop 10, M. Ndoye 8, Thiam, Faye 20, Ndour 8, Ndiaye 6, Dieng 18, Badji 1

Portoriko: Clemente 2, Barea 15, Franklin 4, Arroyo 11, Vassallo 6, Rivera 6, Diaz, Sanchez 2, Huertas, Balkman 21, Santiago 2, Galindo 6

Loše su Senegalci otvorili susret. Portorikanci su imali šuterskih devet minuta, no zatim je efikasnost počela popuštati. Imali su 29:14 dvije minute prije kraja prve dionice, no raspoloženi Faye je uspio smanjiti na 20:29. Sredinom druge dionice Afrikanci su potpuno istopili zaostatak i čak preokrenuli rezultat. Dalmeida je povezao par napada pa su čak  Senegalci vodili i 41:37.

Treća četvrtina se odigrala uglavnom u egalu. Senegal je većinom imao plus tri i nisu uspijevali povećati prednost jer su Balkman i Barea održavali Portorikance na životu. No, sredinom posljednje četvrtine Senegal veže nekoliko napada te Diop polaganjem donosi velikih plus 10 (70:60). Raspoloženi Balkman vraća Portoriko ponovno u igru(70:67), ali to je bilo sve od Portorika. Senegalci su pripremili veliko iznenađenje i do kraja nisu posustajali.

Kod pobjednika se istaknuo Faye s 20 koševa, a pomoć je imao u Diengu koji je ubacio 18. Kod Portoriko je odličan bio Balkman s 21 košem i sedam skokova, a standardno dobar bio je Barea sa 16 poena. Carlos Arroyo danas je bio puno bolji i zaustavio se na 11 poena.

Grčka – Filipini 82:70 (20:10; 37:27; 58:45)

Grčka: Mantzaris, Bourousis 12, Zisis 8, Vasileiadis 6, Calathes 9, Glyniadakis, Papanikolau 9, Sloukas 3, Kaimakoglou 5, Antetokounmpo 3, Vougioukas 2, Printezis 25

Filipini: Alapag 3, Chan 3, Tenorio 3, William 5, David 2, De Ocampo 4, Norwood 5, Blatche 21, Fajardo 10, Dalistan 5, Aguilar 2, Pingris 7

Košarkaši Grčke bez problema su svladali Filipince. Vodili su od početka do kraja utakmice te su na kraju upisali zaslužena dva boda. Razlika se stvorila na samome početku i to je u biti i prelomilo susret. Filipinci su i večeras loše ušli u utakmicu, što je na kraju i presudilo.

Minus 10 nakon prvih deset minuta su Grci jako dobro iskoristili te njihova pobjeda nije dolazila u pitanje. Ostatak susreta Filipinci su se pokušavali vratiti, no na drugoj strani je bio nezaustavljivi Printezis za kojeg nisu imali lijek. Još jedna simultanka Blatchea (21 poen i 14 skokova) nije bila dovoljno za još jedno iznenađenje. Printezis je utrpao 25 poena, a Borousis 12 kod Grka dok Blatche nije imao veliku podršku suigrača. Fajardo se zaustavio na samo 10 poena.