Skupina E: Novi poraz Repeše

U trećem kolu skupine E, sinoć su odigrane dvije utakmice. Panathinaikos je svladao Unicaju Jasmina Repeše i nanio im drugi uzastopni poraz u najboljih 16 Eurolige.

Uspješniji nisu bili ni igrači iz Bamberga, koje je CSKA na domaćem terenu očekivano svladala, ali uz nešto više poteškoća.

Panathinaikos – Unicaja 78:73

Košarkaši Panathinaikosa svladali su u Ateni momčad Unicaje 78:73 u 3. kolu E skupine Eurolige.

Gostujuća momčad, koju vodi naš Jasmin Repeša, imala je u dva navrata početkom zadnje četvrtine prednost od četiri koša razlike, ali ipak nije uspjela kreirati iznenađenje i pobijediti favoriziranog domaćina.

Zelene iz Atene predvodio je James Gist sa 17 koševa i 4 skoka. Naš Roko Ukić postigao je 5 poena u 19 minuta igre, te dodao 4 asistencije i jedan skok. Šutirao je 1/4 za dva poena, 0/1 za tri i 3/5 slobodna bacanja.

U momčadi iz Malage je najbolji strijelac bio Earl Calloway s 14 koševa, dok su hrvatski reprezentativci Krunoslav Simon i Luka Žorić ubacili po 11 koševa, kao i Andy Panko.

Krunoslav Simon je odigrao 18 minuta. Gađao je 2/3 dvice, 1/6 trice i 4/4 slobodna bacanja. Dodao je tri skoka i jednu asistenciju, uz jednu izgubljenu loptu. U samoj završnici je promašio tricu koja je njegovoj momčadi mogla donijeti izjednačenje, možda i odlazak u produžetak.

Luka Žorić je proveo 23 minute na parketu. Šutirao je 4/8 za dva poena i 3/5 iz slobodnih bacanja. Imao je pet skokova i tri izgubljene lopte.

Panathinaikos je upisao drugu pobjedu u E skupini, a Unicaja drugi poraz. Slavlje domaćina pokvarila je ozljeda Dimitrisa Diamantidisa (6 koševa, 8 asistencija), koji je uganuo desni gležanj sredinom zadnje četvrtine. Dvoranu je napustio šepajući na jednoj nozi.

Zanimljivo je spomenuti da je ovo bila čak 17. međusobna utakmica ovih klubova u Euroligi, računajući od sezone 2002/03. Panathinaikos je u tom periodu imao puno više uspjeha, ovo mu je bila 13. pobjeda, dok je Unicaja slavila samo četiri puta.

CSKA – Brose Baskets 90:83

Košarkaši CSKA svladali su na svom parketu u Moskvi njemački Brose Baskets 90:83 u ogledu 3. kola E skupine Eurolige.

Do treće uzastopne pobjede u drugom krugu, odnosno 12. u 13. nastupu ove sezone u Euroligi, Moskovljani su stigli teže od očekivanja. Njemačka momčad je dobila prvo poluvrijeme 46:45, a nepune četiri minute prije kraja utakmice je imala zaostatak od samo dva koša razlike. Ipak, u samoj završnici nije uspjela maksimalno zakomplicirati posao favoriziranom CSKA-u, ali se i treći puta ove sezone pokazala kao tvrd orah momčadi iz Moskve. U prvom dijelu natjecanja ih je CSKA svladao prvo sa devet, pa sa osam koševa razlike, a ovoga puta sa sedam.

Obje momčadi odlično su gađale trice. Domaćin ih je pogodio 12 od 23 (52%), a Brose Baskets 13 od 23 (56%). No, CSKA je imao dominaciju u šutu za dva poena (60%:40%), kao i u skokovima (36:24).

Viktor Khryapa predvodio je CSKA s 19 koševa i 14 skokova. Goste je u životu održavao sjajni Boštjan Nachbar. Ubacio je 35 poena, te pogodio šest od sedam trica!

CSKA je, kao što smo spomenuli, upisao treću uzastopnu pobjedu u drugom krugu, dok je Brose Baskets pretrpio treći uzastopni poraz.