A2 Zapad: Slavlja pulskih momčadi u istarskim dvobojima

U 16. kolu A2 lige Zapad odigrana su dva dvoboja u kojima su se sastale momčadi s najvećeg hrvatskog poluotoka, a gostujuće su pobjede upisale pulske momčadi Pula 1981 i Stoja. Kastav je slavio na gostovanju u Rijeci kod Zameta, dok je zbog vremenskih neprilika susret između Crikvenice i Otočca odgođen. Vodeća momčad lige Škrljevo bila je slobodna u ovome kolu.

Zamet – Kastav 78:89 (17:28; 42:47; 65:67)

Zamet: Krebelj, A. Trbović 7, Skendžić, Suman, Maruna 11, Piškor 2, Vukić 4, Čorak 2, Miličević 11, Selimović 16, I. Trbović 25
Kastav: Miletić 7, Maljevac 20, Gušić 11, Szylvasy 18, Mijaljević 4, Saftić, Škrgić, Mataija 3, Prostran 14, S. Legović 12, A. Legović

“Zapadni” dvoboj sredine ljestvice na drugoligaškom zapadu odigran je na zapadu grada Rijeke, gdje je domaći Zamet ugostio momčad iz nekoliko kilometara zapadnijeg gradića Kastva. Gosti su bili bolji takmac tijekom cijelog susreta, državši kontrolu rezultata, a konačni udarac domaćinima zadali su u posljednjoj četvrtini koju su parcijalno osvojili rezultatom 22:13.

Do konačnih 78:89 Kastavce su vodili mladi Robert Maljevac s 20 i iskusni Davor Szylvasy s 18 koševa. Kod domaćina je 25 poena ubacio Igor Trbović.

Rovinj – Stoja 73:103 (22:24; 34:51; 54:77)

Rovinj: Bezmalinović 9, Matošević, Honović 4, Ćosić, Kordiš 33, Čulina 14, Zečević, Živković 7, Šturman 2, Križanac, Atlija, Franković 4
Stoja: N.Gržinić 2, Vinko, Mezulić 19, Dasko 2, Percan 22, Belina 12, Tumpić, F. Gržinić 2, Maljić 14, Ceranja 17, Đugum 5, Pušić 8

Iako su na kraju susreta slavili s uvjerljivom razlikom, košarkaši Stoje prvih su se 15 minuta dosta mučili s domaćim Rovinjem, koji je u tom trenutku vodio 32:31. Ali tada se Puljani serijom 20:0 odvajaju na dovoljnu razliku, koja im je osigurala više-manje miran nastavak utakmice.

Najbolji strijelci Stoje bili su Alex Percan s 22 ubačaja i Dalibor Mezulić s 19. Kod Rovinja standardno najefikasniji bio je Sandro Kordiš s 33 ubačena koša.

Ghia Staff – Pula 1981 51:69 (18:14; 28:24; 40:43)

Ghia Staff: Đerman 12, A. Ćus 5, Radolović, Hek, Fonović 4, J. Ćus 6, Daus, Jakus, Opašić, Ferenčić 7, Bratulić, Jurić 17
Pula 1981: Sijamhodžić 2, Rovis, Radunić 2, Grgurev, Kaić 19, Gligorović 5, Ivis , Krizman 5, Konjević 9, Rakić 9, Puh 18

U dvorani Pazinskog kolegija odigrana je zanimljiva utakmica, u kojoj je domaćin dominirao kroz prvo, a gosti iz Pule drugo poluvrijeme, a konačna 18 razlike za goste posljedica su završnice u kojoj Pazinjani nisu uspijevali pogoditi šut, dok su košarkaši Pule iskoristili svojih nekoliko kontranapada za konačnih 51:69.

Luka Kaić bio je najbolji strijelac gostiju s 19 poena, ali svakako valja izdvojiti učinak Ivana Puha, koji je u svojih 18 koševa ugradio šest trica, promašivši tek jedan šut iza linije 6,75. Najbolji igrač domaćina bio je Emil Jurić sa 17 koševa.