Slavlje Komušine nad Schwäbisch Hallom

U jednoj oštroj i neizvjesnoj utakmici košarkaši Komušine pobijedili su favorizirani Schwäbisch Hall nanijevši im tek treći poraz ove sezone.

KKK Haiterbach – TSG Schwäbisch Hall 94:85 (28:17; 48:42; 69:67)

Od početka se odvijala intenzivna i brza utakmica. Christopher Ley pogađa prva četiri koša za Komušinu prije nego na scenu stupa glavni igrač hrvatske momčadi, Tim Burnette koji s 15 svojih koševa donosi domaćinu +11 na kraju prve četvrtine.

U uvodnim minutama druge četvrtine dala se osjetiti velika želja za pobjedom kod domaćih igrača, a žar i borbenost su bili na vrhuncu. U tom su dijelu utakmice košarkaši Komušine predvođeni Frankom Filipovićem i Slavenom Ponjavićem dominirali nad protivnikom stvorivši prednost od 15 koševa (41:26). Nažalost, centar domaćih Sascha Kesselring u napadu kasnije dobiva udarac u koljeno nakon kojeg više nije mogao nastaviti utakmicu. Kapetan gostiju Radovan Čavlin predvodi povratak gostiju u igru te do kraja poluvremena dolaze na +6.

Vrlo dobar početak moje momčadi. Osjetilo se od početka da bodovi ostaju u Haiterbachu“, izjavio je trener domaćeg sastava, Mario Marić koji je već u trećoj utakmici od kako je na klupi Komušine pridobio veliku naklonost navijača s tribina.

Nakon predaha gledala se izjednačena utakmica. Najbolji strijelac gostiju, Dalibor Ćevriz u potpunosti vraća goste u igru, a par napada poslije gosti preuzimaju vodstvo – 65:67. Burnette izjednačava rezultat nakon ukradene lopte i zakucavanjem par trenutaka kasnije vraća prednost na stranu domaćina.

Gosti su tako u prednosti bili samo 15-ak sekundi, a Komušanci su pokazali stabilnost i mogućnost uzvraćanja udarca bez obzira na to što su gosti došli kao veliki favoriti i jedni od glavnih favorita za osvajanje titule prvaka.

U posljednjoj četvrtini gosti još jednom prelaze u vodstvo, koje je također bilo kratkog vijeka trajanja. Ponjavić s pet uzastopnih koševa vraća Komušini prednost, no gosti uspijevaju skupiti glave i izjednačiti rezultat na 79:79. Međutim, nezaustavljivi Tim Burnette po tko zna koji put ove sezone donosi slavlje među domaće navijače i pogađa za 85:80.

S tribina se čulo gromoglasno navijanje, ali Širokobriježanin Marko Lovrić tricom uzvraća za goste. Božidar Bubalo i Christopher Ley pogađaju za 89:85, a točku na i stavlja vrlo dobri Filipović sa svojim prvim pokušajem s trice.

Jedna tvrda utakmica s puno rezultatskih promjena. Odigrali smo konstantno i mirno. Dokazali smo da možemo pobijediti sve momčadi u ligi“, dodao je Marić za kraj.

Tim Burnette je utakmicu završio s 38 poena, Ponjavić je pridodao 15, a Filipović 14. Christopher Ley ubacio je 12 koševa, Bubalo 6, David Jackson 5 i Sascha Kesselring 4.