Slavlje Riječana u Slavonskom Brodu

Zbog zauzetosti Vijuša, Slavonski Brod je u 17. kolu A1 lige košarkaša dočekao momčad riječkog Kvarnera u sportskoj dvorani Brod. I zabilježio četvrti poraz u nizu na „gostovanju“ na tom parketu, ukupno petnaesti u sezoni. Riječani su tako slavili rezultatom 82:74 i stigli samo stepenicu do plasmana u Ligu za prvaka.

Slavonski Brod – Kvarner 2010 74:82 (22:21; 40:46; 61:64)

Slavonski Brod: Kljaić, Ćosić 15 (8as), Živković 13, Šamija, Blažević, Galić 2 (6sk), Trepalovac 24 (8sk), Mat. Karlović 6, Šango 3, Mar. Karlović 11, Grgić, Šebalj.

Kvarner 2010: Stipčić 2, Veljačić, Čakarun 23 (9sk), Salamun 5, Boban, Škifić 15 (5sk), Šamanić 5, Krivec 14 (6sk), Širko 12 (6sk), Miličević, Mustapić 3, Ćuić 3.

Gosti iz Rijeke bolje su otvorili utakmicu i koševima Marijana Čakaruna, Jakova Mustapića i Henrika Širka poveli 10:3 te je trener Brođana Dražen Brajković bio prisiljen pozvati ranu minutu odmora. To je nakratko urodilo plodom jer su Brođani, za koje večeras zbog ozljede trbušnog zida nije nastupio Amerikanac Marcus Johnson, s pet uzastopnih koševa Alena Trepalovca uhvatili priključak (10:14). Kvarner potom tricom Škifića i košem Čakaruna odlazi na najvećih plus devet (19:10).

Slijedi opuštanje u igri Riječana, što iskorištava domaćin i koš-faulom Petra Ćosića te sa šest poena Trepalovca i tri Petra Živkovića serijom 12:2 na kraj prve četvrtine odlazi s prednošću 22:21. Početak druge dionice susreta također je pripao Riječanima, koji su na krilima raspoloženog Škifića ponovno prešli u vodstvo (31:26). Do kraja poluvremena igralo se koš za koš. Kvarner je kontrolirao rezultat pa je tako momčad Vladimira Anzulovića na predah otišla s vodstvom 46:40.

U nastavku, riječka prednost je ubrzo narasla na plus deset (50:40). Brajković ponovno zove rani time-out, nakon kojeg Slavonski Brod tricama Marka Karlovića i Ćosića te koševima Trepalovca i Živkovića serijom 21:7 prelazi u vodstvo (61:57). Odmah potom, Kvarner odgovara preko Kriveca i Čakaruna i serijom 7:0 na posljednji predah odlaze s prednošću 64:61.

Završni dio susreta protječe u znaku Brođana, koji rade novu seriju koševa, ovaj put 9:2, i tricama Franka Šange, Marka Karlovića i Petra Ćosića ponovno prelaze u vodstvo (70:66). No, tu su stali, ponestalo je snage i kvalitetnih rješenja u napadu te su u posljednjih šest minuta susreta postigli samo četiri koša. To je iskoristio Kvarner i serijom 16:4 prelomio utakmicu u svoju korist.

U pobjedničkom sastavu najzapaženiji pojedinac bio je Marijan Čakarun s 23 koša (šut 9/12) i devet skokova uz ukupnu valorizaciju 30. Jure Škifić u pobjedu je ugradio 15, a Bojan Krivec 14 koševa. Brođane je predvodio najbolji pojedinac susreta Alen Trepalovac s 24 koša (šut 10/13) i osam skokova (ukupna valorizacija 34). Pratili su ga Petar Ćosić s 15 koševa i osam asista te Petar Živković s 13 i Marko Karlović s 11 koševa.

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva Kvarner će na riječkoj Kozali potvrdu prolaska u Ligu za prvaka tražiti protiv momčadi Vrijednosnica OS Darde, kojoj će se pokušati revanširati za poraz u Baranji u jesenskom dijelu prvenstva (76:82).

S druge strane, Brođane čeka po mnogočemu kvalifikacijska utakmica u Bedekovčini protiv momčadi Zaboka. Naime, Zabok će istovremeno tražiti pobjedu i osluškivati rezultate s drugih parketa kako bi se dokopao Lige za prvaka. No ukoliko do slavlja dođu Brođani, izbacit će Zabočane u Ligu za ostanak i s njima prenijeti važne bodove, s kojima bi u borbu za očuvanje prvoligaškog statusa ušli potpuno bodovno poravnati s najbližim konkurentima. Bit će vruće, nema sumnje. I jednima i drugima.