MZT bolji od Širokog

U grčevitoj borbi za ostanak u ABA ligi, Široki je u 24. gostovao kod MZT-a. Široki nije uspio pod velikim rezultatskim pritiskom upisati pobjedu. MZT je bio bolji rezultatom 82:71.

MZT Skopje Aerodrom – Široki Primorka 82:71 (21:20; 43:39; 59:54)

MZT: Sinovec 13, Kostoski 2, Stajić, Lučić 9, Stojanovski, Gečevski 8, Čekovski 9, Marinković 20, Šehović 9, Nikolovski, Davis 3, Cvetković 9.

Široki: Vragović 2, Katić, Mikulić 8, Petrović 1, Bilinovac 7, Young 14, Bošnjak, Pašalić 5, Jones 25, Buva 9, Rikić, Opačak

Širokobriježani su bolje ušli u utakmicu i o prvoj četvrtini su preko Buve, Jonesa i Pašalića vrlo brzo došli do prednosti 14:9, ali se domaćini uglavnom poenima iz slobodnih bacanja drže u igri te uskoro i preuzimaju prednost. Možda su upravo slobodna bacanja bila presudna za pobjedu u ovoj utakmici. MZT ih je izveo 35, a Široki 10.

U drugoj četvrtini se igralo koš za košem, a rezultat je često bio izjednačen. Goste je vukao Jones, a priključio mu se i Jahmar Young. Kod MZT-a najaktivniji je bio Sinovec te Cvetković koji pred sami kraj prvog dijela odvaja domaćine na plus četiri.

Treću četvrtinu domaćini otvaraju serijom 7:0 i uskoro dolaze do deset poena prednosti, ali se Široki uskoro vraća na samo poen zaostatka uz solidnu igru mladog Mikulića, ali najunčikovitiji igrač MZT-a, Marinković zaključuje treću dionicu s poenima za 59:54.

U posljednjoj četvrtini Pašalić gubi loptu u dva vezana napada Širokog, a s drugo strane se razigrao Marinković i sve to kaznio. MZT se do kraja utakmice odvojio na preko 10 poena razlike i kontrolirano priveo utakmicu kraju za konačnih 82:71. Širokom nije pomoglo ni 25 poena sjajnog Jonathan Jonesa.

Široki je propustio priliku za odvojiti se od Zadra s dna ljestvice, ali im je olakotna okolnost bila i vijest da Zadar nije uspio pobijediti Zvezdu na domaćem terenu. U idućem kolu Široki dočekuje Cibonu, a MZT gostuje kod Crvene zvezde.