Smajlagić odveo Zrinjski do pobjede

Odlična utakmica u Mostaru. Zrinjski je na Bijelom Brijegu svladao Borac iz Čačka nakon velike borbe. Zagrepčanin Sven Smajlagić predvodio je “Plemiće” s 21 poenom(6 skokova) do vrlo važne pobjede kojom su preskočili Rogašku Slatinu na petom mjestu, ali imaju isti omjer kao četvrtoplasirani Vršac.

Zrinjski – Borac 80:76 (17:22, 22:30, 22:12, 19:12)

(Smajlagić 21, Ramljak 8, Šamadan 7 – Marinović 16)

Smajlagić je odigrao najbolju partiju u dresu Zrinjskog do sada, i to u najvažnijem trenutku. Velika će biti borba za četvrto mjesto, za koje pretendiraju i Splićani koji “kaskaju” dvije pobjede za Vršcom i Zrinjskim. Vrijedi istaknuti da su u pobjedi sudjelovali Marko Ramljak i Ljubo Šamadan. Mlađi Ramljak je ubacio 8, dok je iskusni Šamadan ubacio 7 poena.

“Plemići” su ukrotili vođu Borca, Iliju Đokovića koji nije bio šuterski raspoložen. Novopočeni srpski reprezentativac šutirao je večeras skromnih 22 posto. Domaćin je u drugom poluvremenu potpuno preokrenuo utakmicu nakon što je zaostajao u prvom poluvremenu s 13 razlike. Odličnu završnicu odigrali su Mostarci te na kraju zasluženo slavili.

Izravni konkurent Splitu i Zrinjskom je Rogaška Slatina koja je jučer uvjerljivo slavila protiv Ohrida rezultatom 102:76. Slovence je predvodio naš Ivan Batur sa 16 poena, dok je kod Makedonaca ponovno najbolji bio Martin Junaković s 25 poena.