Šok u Premijer ligi: Šibenka nadigrala Cibonu na Baldekinu

Iznenađenje u HT Premijer ligi. Dok je igrala reprezentacija, igrali su Cibona i Šibenka. Vukovi su na kraju šokirani na Baldekinu jer je domaćin slavio sa 73:68. Odlična prva četvrtina vjerojatno je donijela pobjedu Narančastima, ali na kraju je heroj bio Henrik Širko koji je par sekundi prije kraja pogodio tricu!

Luda utakmica i otvaranje za domaćina koji je nakon šest minuta utakmice vodio sa nevjerojatnih 18:0 protiv hrvatskog ABA ligaša! Na prvi dvominutni odmor se otišlo s 25:8 za Šibenku. Domaćin je održavao prednost tijekom druge dionice, ali rezultat je ostao “aktivan” jer su pred kraj velikog odmora na 38:31 smanjili Radovčić i Markota.

U trećoj dionici slijedi preokret u režiji Šveđe. Markota je tijekom treće dionice postigao čak 11 poena te Cibosi na ulasku u zadnjih deset minuta vode s pola koša prednosti (51:52). Izgledalo je da će Cibona upaliti motore u nastavku, ali to se nije dogodilo.

Cijelu četvrtu dionicu se igralo koš za košem. Tek su dvije minute prije kraja domaći došli do plus četiri nakon dvije vezane akcije Freemana i trice mladog Pleadina. (68:64). Josip Bilinovac je uzvratio s četiri poena u nizu za izjednačenje 30 sekundi prije kraja.

Međutim, tada se ukazuje Henrik Širko koji pogađa za pobjedu osam sekundi prije kraja (71:68). Uslijedila je minuta odmora Cibosa za posljednji napad. No, pokušaj Ivana Novačića za izjednačenje nije bio precizan. Milija Miković je s 25 poena i devet skokova predvodio Šibenčane do slavlja. James Freeman je postigao 19, a Henrik Širko 13 uz deet skokova.

Damir Markota je sa 17 predvodio Cibose. Ivan Novačić je ubacio 12. Dvocifreni su bili još Planinić s 11 te Bilinovac i Radovčić s 10 poena.