Šok u Rusiji, važna pobjeda Reala

Iznenađenje večeri je priredila talijanska momčad iz Milana koja je šokirala Khimki. Spahija i njegov Maccabi su sačuvali osmo mjesto, a u stopu ih i dalje prati Baskonia koja čeka kiks Izraelaca. Real Madrid je u derbiju bez Luke Dončića svladao grčki Panathinaikos i došao do važnih bodova u borbi za mjesto među najbolje četiri momčadi.

Šok u Rusiji režirali su Šminkeri iz Milana. Andrew Goudelock je odigrao utakmicu sezone s 26 poena u iznenađujućoj pobjedi nad “skupim” Rusima. Talijani su odlično startati. Već u početku su stekli 10 poena razlike, s koliko se odlazi na veliki odmor (39:49). Sjajni Shved nosi Khimki do preokreta serijom 16:2. Rusi preuzimaju vodstvo na početku četvrte četvrtine, ali spomenuti Goudelock zajedno s Jerrellsom izvlači Šminkere iz problema unatoč još jednom opasnom približavanju Shveda i ostatka družine (75:78). Jerrells i Goudelock u zadnjoj minuti podižu razliku i donose veliku pobjedu Talijanima.

Nešto više od 28 minuta momčad Anadolu Efesa pružala je kvalitetan otpor Maccabiju. Momčad Nevena Spahije šutirala je 62% za tri poena, takve se utakmice ne mogu izgubiti. Zamjena za teško ozlijeđenog Dragića, Sony Weems je pokazao da je igrač NBA kalibra te je završio utakmicu s 21 poenom na svome kontu, ali izraelska momčad je ubacila u višu brzinu u posljednjih desetak minuta i zasluženo odnijela pobjedu. Pomalo očekivano s obzirom na ozljede koje su zadesile Turke. Bivši igrač Cedevite, Pierre Jackson predvodio je Maccabi sa 18 koševa (pet trica).

Košarkaši Valencije igrali su dobru košarku 36 minuta te u završnici potpuno posustaju. Baski su odigrali odličnih zadnjih deset minuta te se nošeni Huertasom ubacili čak 28 poena u navedenom periodu. San Emeterio je pogodio tricu za 71:68 četiri minute prije kraja i nakon toga Valencija nestaje s parketa. Gosti rade 13:0 seriju i zaključuju utakmicu rezultatom 71:81.

Real Madrid izgleda može bez Luke Dončića kojeg nema u pogonu barem dva tjedna. Fabien Causeur je objeručke zgrabio minutažu i utakmicu završio sa 26 koševa. Španjolci su se odvojili u trećoj dionici i stekli devet poena prednosti. Vodstvo su uspjeli bez poteškoća sačuvati i upisati važnu pobjedu pred 10 000 navijača.