Zrinjski poražen od Slovenaca

Košarkaši Zrinjskog su u propustili veliku priliku na domaćem terenu od Sixt Primorske koju vodi Jurica Golemac. Iako su vodili tijekom većine susreta, Mostarci su se “prosuli” u posljednjoj dionici. Iskusni Slovenci su uspjeli izvući pobjedu, a Sven Smajlagić nije mogao sam. U zadnjem napadu je Miličević previše požurio sa šutom za tri deset sekundi prije kraja i Primorska je uspjela sačuvati prednost u zadnjem napadu.

ABA 2 liga, 19. kolo, 8.ožujka

Zrinjski – Sixt Primorska 65:67 (18:13, 19:20, 15:18, 13:16)

(Smajlagić 22(6sk), Sokolović 10 – Čakarun 20, Ferme 14, Mulalić 13)

Mostarci su nakon uvodnih par minuta preuzeli inicijativu. Sokolović je raspoložen pa Plemići imaju prvo značajnije vodstvo (17:8). No, neugodni Slovenci ne daju se slomiti pa rezultat i na poluvremenu ostaje aktivan. U drugom poluvremenu Zrinjski polako usporava. Smajlagićevim potezima Mostarci se i dalje drže, ali trener Vlašić ga vadi iz igre kako bi sačuvao svježinu za završnicu pa momčad Jurice Golemca smanjuje na samo jedan poen zaostatka na ulasku u posljednju dionicu.

Svaki dobar potez domaćih bi tricama anulirali Ferme ili Mulalić, a odlično je igrao hrvatski internacionalac Čakarun. Iz sjene je došao i Matic Rebec koji je svojom brzinom pokazao koliko može biti opasan i Slovenci preokreću rezultat i dvije minute prije kraja imaju šest poena razlike. Izgledalo je da Zrinjski više nema šanse, ali Sven Smajlagić je vratio Plemiće u utakmicu. Imali su košarkaši Zrinjskog par prilika za preokret, ali niti jednu ne koriste. Deset sekundi prije kraja Miličević prerano upućuje šut za tri, a nakon “ničije lopte” Mostarci ne uspijevaju uputiti šut i Slovenci odnose važne bodove.

Prvi je ovo poraz košarkaša Zrinjskog na domaćem parketu u sezoni.