Šok u Zagrebu: Hermes srušio Zadar

Košarkaši Hermes Analitice šokirali su favoriziranu momčad Zadra na domaćem parketu. Momčad Ante Nazora je u susret ušla s pristupom “lako ćemo” i to ju je na kraju koštalo bodova. Analitičari su na krilima sjajnog Roka Rogića odigrali skoro pa savršeno ili bolje rečeno na rubu svojih mogućnosti te na kraju slavili rezultatom 95:79.

Hermes Analitica – Zadar 95:79

(Rogić 24(6as, 5sk), Vladović 20, Krapić 16 – Magarity 18, Brzoja 15)

Prvih 25 minuta susreta Zadrani su imali inicijativu te su uglavnom vodili s pet-šest razlike. Gosti su na kratko poveli i s najvećih 11 poena viška, ali nikako nisu uspjeli prelomiti utakmicu. Momčad Zvonimira Mravka odlično je reagirala te u posljednjih 15 minuta preuzela konce u svoje ruke.

Zadrani su imali katastrofalan dan u pogledu vanjskog šuta – samo šest pogođenih trica iz 23 pokušaja je premalo u modernoj košarci da bi se pobijedio i protivnik slabije kvalitete. Pet minuta prije kraja semafor je pokazivao 77:77, potpuni egal. Analitičari dopuštaju indisponiranim gostima samo dva poena u ostatku utakmice kreiravši veliku seriju.

Na kraju je završilo s 95:79 u korist domaćina, a zadarske navijače može boliti poraz zbog činjenice da je uz spomenutog Roka Rogića (24 poena i 6 skokova) odličnu utakmicu odigrao Zadranin Jakov Vladović (20 poena) te tako još jednom pokazao da su ga se olako riješili u svome klubu.