Bosco razbio Cedevitu

Bosco je u sjajno popunjenoj dvorani Trnsko ugostio peterostrukog prvaka Cedevitu. Utakmica se prvotno trebala igrati u Domu sportova, ali došlo je do zamjene domaćinstva tako da je Bosco drugi put zaredom domaćin.

Bosco je tražio prvu ovosezonsku pobjedu, dok je Cedevita na ugodnom drugom mjestu s omjerom 6-1. Domaćin je hrabro otvorio susret. Vodio je +4 (6:2, 9:5), a pet minuta prije kraja prve četvrtine +6 (13:7). Kasnije je prednost narasla na velikih +13 (22:9). Prva četvrtina završila je s već 24:11 za Bosco.

Na početku druge četvrtine Bosco je otišao na visokih +18 (29:11). Međutim, Cedevita je serijom 11:0 uspjela smanjiti prednost domaćeg sastava. Ipak, Bosco nije dopustio Cedeviti da se rezultatski približi i s rezultatom 38:28 za Bosco otišlo se na odmor. Što se strijelaca za prvo poluvrijeme tiče, kod Bosca najefikasniji su bili Stjepan Tešija i kapetan Mladen Primorac s devet koševa, dok je kod Cedevite najučinkovitiji bio Domagoj Bošnjak s osam poena.

U nastavku Bosco je nastavio tamo gdje je stao u prvom poluvremenu. Dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine domaći sastav povisio je svoju prednost na +22 (60:38) i riješio pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Na kraju je Bosco odnio pobjedu favoriziranoj Cedeviti. Konačni rezultat 73:53 označio je i drugi Cedevitin poraz zaredom.

Na strani Bosca Stjepan Tešija upisao je 18 poena, pet skokova i tri asistencije, a David Scott Chavlovich je ubilježio 17 poena, dva skoka i tri asistencije.

Cedevita je danas za tricu šutirala 3/28 i izgubila 25 lopti. Vitamini su igrali bez Tonija Katića, a predvodili su ih Darko Bajo s 13 poena i sedam skokova te Domagoj Bošnjak s 11 poena i šest skokova.