A2 Jug: Solin i Sukošan slavili u susjedskim derbijima

Dva susjedska derbija obilježila su 13. kolo A2 lige Jug, a u njima je Solin bio bolji kod Trogira, dok je Sukošan u svojoj dvorani svladao Jazine. Na vrhu i začelju ljestvice nema pomaka – vodeće četiri momčadi ubilježile su pobjede, a posljednje četiri poraze u ovome kolu.

Kaštela – Metković 79:73 (23:22; 41:39; 53:62)

Kaštela: Topić, Tešija 2, Vručinić 2, Biočić 17, H. Jurić, Pruže, Režić 20, Baković, M. Jurić 1, Čirko 12, Madunić 11, Kaliterna 14
Metković: Marin 18, Habul 6, Karakaš 26, Kušt, Dominiković 4, Vuletić, Obšivač 2, Matić, Štrbe 5, Ramić 12

Košarkaši Kaštela velikim su preokretom u posljednjoj četvrtini, u koju se ušlo rezultatom 53:62, slomili goste iz Metkovića i pobijedili sa 79:73 te time zadržali treće mjesto u ligaškom poretku. Od čak petero dvoznamenkastih igrača domaćina, najviših 20 je zabio Stipe Režić, dok je kod gostiju Milan Karakaš svom bivšem klubu ubacio 26 poena.

Trogir – Solin 82:85 PROD. (21:25; 38:51; 60:60; 75:75)

Trogir: Kuliš, Vučko 14, Rašetina 10, A. Bilić 8, Poljičanin, I., Bilić 12, Ševo, Šustić 2, Roso 11, Krajina 2, Šipić 23, Stipanović
Solin: Bralić 11, Vuković 10, Elez, Cvitanović 6, Ibrišimović 7, Egerić 12, Milanović 15, Vukšić 7, Lončar, Bulić, Lozančić 17, Duvnjak

Posljednje plasirana momčad Trogira u ovom je kolu ugostila susjede iz Solina i umalo došla do tek druge ovosezonske pobjede. Ipak, hvatanje dvoznamenkastog zaostatka u drugoj i trećoj četvrtini ostavio je traga na domaće košarkaše, ionako oslabljene neigranjem njihovog prvog i ligaškog drugog strijelca Tonija Vitalija, pa u produžetku više nije bilo snage za potpuni preokret.

U izostanku Vitalija, domaće je strijelce predvodio Dino Šipić s 23 ubačaja, dok je kod gostiju Tomislav Lozančić ubacio 17.

Sonik Puntamika – Cetina 73:50 (20:8; 36:23; 64:33)

Sonik Puntamika: Tuta 2, Anđelić 2, Ivanić 6, Gligora 18, Bulić 4, Marin 2, Petani 12, Dražović 14, Longin, Zagorac, Čakarun 11, Škara 2
Cetina: Klarica 9, Boban 4, Jelović 5, Bru. Šipić 8, Buzolić 6, Dukić 5, Vukas, Bra. Šipić 3, Marić, Knezović-Žuro 3, Tomašević 3, Jadrijević-Tomas 4

Sonik Puntamika je na svom parketu u Jazinama pregazila goste iz Trilja, košarkaše Cetine. Konačnih 73:50 još i dobro izgleda, s obzirom da su Puntamičani u zadnjih deset minuta ušli s prednošću od čak 31 koš razlike, ali lagana opuštenost i davanje više minuta mladim igračima dali su priliku gostima za smanjivanjem rezultata na pristojniju razliku.

Kod domaćih su se svi igrači osim Marka Zagorca upisali u strijelce, a najviših 18 je ubacio Mladen Gligora, dok je Marijan Čakarun u povratničkoj utakmici ubacio 11. Kod gostiju nije bilo dvoznamenkastih igrača, ali je opet najviše ubacio njihov najbolji strijelac Luka Klarica, ovaj puta devet.

Poličnik – DOŠK 67:49 (21:14; 36:22; 49:42)

Poličnik: Bašić 13, A. Mijolović 2, M. Bulić, Baričević 13, I. Bulić 11, Vidaković, Jurica 10, Kovačević 6, Marinović, Jurjević 12, J. Mijolović
DOŠK: Pavelić 5, Nimac 3, Copić, Matić, Roso, Matulja 7, Berljafa 2, Vlaić 11, Grgurica 21, Pehar

Branitelj naslova Poličnik ugostio je košarkaše DOŠK-a te pobjedom 67:49 potvrdio četvrto mjesto na ljestvici i odvojio se pratnji na dvije pobjede, odnosno dva boda prednosti.

Zvonimir Baričević i mladi Lovre Bašić su s po 13 poena bili najučinkovitiji igrači Poličnika, dok je kod gostiju iz Drniša 21 ubačaj imao Mateo Grgurica.

GKK Šibenik – Omiš Galeb 93:79 (21:14; 46:36; 70:53)

GKK Šibenik: Junaković 15, Šarin, Grubišić 7, Mišić 11, Kalpić 6, Bašić 18, Blaće 5, Skorić 6, Vukičević 9, Bačić, Sandrić 16, Leventić
Omiš Galeb: Kalajžić, Babić 17, T. Vuko 17, Obšivač 2, Grizelj 2, M. Vuko 6, Penović 2, Bokšić, Džapo 23, Granić 2, Radoš 2, Nikolić 6

Šibenčani su s dvoznamenkastom razlikom ispratili još jedne goste iz Baldekina. U ovome su kolu sa 93:79 stradali košarkaši Omiš Galeba. Već na poluvremenu je prednost Šibenčana iznosila deset koševa razlike (46:36), te nisu imali problema privesti utakmicu mirnom kraju.

Domagoj Bašić s 18 i povratnik iz Zaboka Marko Sandrić sa 16 ubačaja bili su najbolji strijelci domaćih, dok je kod gostiju Josip Džapo ubacio 23, a Tonko Vuko dodao 17 koševa.

Sukošan – Jazine 89:82 (16:16; 39:40; 67:61)

Sukošan: Blažević 20, Mrkić 16, Brzić, Knežević 3, Krešan 2, Dević 13, Čirjak 3, Hoti 15, Perić 7, Šaran, Glavan 10, Crnjak
Jazine: Čiklić 24, Baždarić 13, Kovačević, Banić 5, Atelj 5, Josipović 29, Mihoč 6, Grabovac, Banović, Kaštropil

Posljednja utakmica donijela je lokalni derbi. U desetak kilometara udaljeni Sukošan iz Zadra su doputovali košarkaši Jazina. U ravnopravnom prvom poluvremenu ipak su malu prednost (39:40) na veliki odmor odnijeli gostujući košarkaši, ali odlična druga četvrtina (28:21) donijela je domaćinima prednost koju više do kraja utakmice nisu ispuštali.

Najbolji strijelac Sukošanaca bio je Nikola Blažević s 20 poena, a Josip Mrkić mu je pružio podršku sa 16 ubačaja. Kod gostiju je iskusni Ivo Josipović ubacio 29, dok se najbolji strijelac natjecanja Roko Čiklić zaustavio na 24 ubačena koša.