Sonik serijom u zadnoj četvrtini osvojio treće mjesto na turniru Tomislav Knežević!

KK Sonik Puntamika – GKK Šibenka 77:66 (23:15, 17:28, 13:14, 24:9)

Suci: Ante Bralić, Frane Banović, Hrvoje Raspović

Gledatelja: 20

Sonik Puntamika: Palčić 8, Šarlija 17, P. Marić 10, Ninčević, G. Marić 13, Tomas 14, Jurič 2, Kolomoisky, Zelanto, Prskalo 13, Manojlović, Keserović. Trener: Stipe Kuliš.

Šibenka: Arslanagić 7, Antić 1, Solomun 9, Pleadin, Gulin 6, Klarin 3, Grgurica, Paić 10, Jambrović 15 (10 skokova), Živković, Bašić, Rebić 15. Trener: Damir Milačić.

Puno bolje otvorio je susret sastav trenera Kuliša danas nego li jučer protiv ‘starijeg brata’ te je to sada već izgledalo kao nešto ozbiljnija ekipa. S druge strane Šibenčani su igrom prikazali da je jučerašnje izdanje iz prvog poluvremena njihov trenutni maksimum, što je potvrdio i rezultat koji je jako dugo naginjao ka strani momčadi iz Jazina. Tricom Gabriela Marića zaključili smo prvu četvrtinu s osam koševa viška za Sonik.

Druga četvrtina otvorila se izuzetno napadački raspoloženo s obje strane, pogotovo s strane Šibenčana koji su izgledali puno bolje na parketu i time primorali trenera Sonik Puntamike, Stipu Kuliša, na minutu odmora nakon tri minute igre u nastavku. Razmahali su se momci Damira Milačića u nastavku i jako brzo su ‘narančasti’ došli do tek posjeda zaostatka nakon vodstva Sonika koje je u jednom trenutku bilo i dvoznamenkasto. Sonik je u drugom djelu ubacio tek deset koševa u sedam minuta igre dok je Šibenka uhvatila pravi ritam i krenula gomilati rezultatsku prednost koja se do kraja četvrtine penjala do osam poena viška, da bi na kraju Sonik ipak došao k sebi, te u reprizi završnice prve četvrtine šut za tri pogodio je Gabriel Marić koji je Šibensko vodstvo smanjio na -3 (40:43). Patrik Jambrović koji se jučer nije pokazao u najboljem svijetlu, s 12 koševa bio je najbolji igrač Šibenke na poluvremenu dok je Bruno Rebić pokazivao kako je pravo pojačanje jer je bio na 10 ubačaja. Marino Šarlija s 9 koševa odlično je igrao pod košem, dok je Luka Tomas opet pokazivao svoje vještine na najbolji mogući način zabivši 8 koševa.

Nismo puno toga vidjeli na otvaranju drugog poluvremena osim toga da je Šibenkin nalet bio zaustavljen zajedničkim snagama momaka u zelenom te je baš usprks toga vodstvo Šibenke, najviše zahvaljujući lošijoj napadačkoj realizaciji

Serijom 9:2 Sonik je opet preokrenuo vodu na svoj mlin te opet zajahao sedlo ekipe koja drži vodstvo u ovom susretu. Baš to ponukalo je trenera Milačića na timeout jer njegova ekipa usprkos blagom zaostatku nije izgledala dobro koliko je to bio slučaj u drugoj četvrtini. Šibenka je na nove koševe čekala jako dugo, predugo, toliko dugo da je klupa ‘Građana’ tražila i novu minutu odmora. Serija Sonik protegla se i do velikih 18:2 kada je Šibenka konačno uspjela ubaciti pokoji koš u završnici susreta. Košem Šarlije i promašenom tricom Arslanagića zadnji vlak Šibenka je hvatala nakon prekršaja Gabriela Marića nad Paićem, no nakon toga i kapetan Bašić i nominalno najbolji igrač Šibenke promašili su svaki po šut i tu je Sonik zatvorio susret i osvojio treće mjesto na turniru koji se već 16 godina igra za Tomislava Kneževića. Šibenčani su susret igrali kao da je u pitanju onaj za bodove, no Sonik se pred kraj susreta ipak pokazao kao spremniji u današnjem ogledu i zasluženo slavio s +11.

Marino Šarlija jedan od rijetkih visokih igrača trenutno u rosteru Puntamičana zabio je 17 koševa i bio je najbolji igrač na parketu, Luka Tomas odigrao je opet dobru rolu zabivši 14 koševa, dok je s 13 koševa utakmicu završio dvojaca Gabriel Marić i Marko Prskalo, baš Prskalo trebao bi biti predstavljen u rosteru Sonik u predstojećem periodu. Kod gostiju iz Šibenika Bruno Rebić i Patrik Jambrović iskazali su se s po 15 dok je bivši igrač Zaboka tome pridodao i 10 skokova, no kako su u nastavku susreta baš njih dvojica bili zaustavljeni tako je od svih ostalih ‘isplivao’ igrač od kojeg se sigurno više očekuje u natjecateljskom djelu Pavao Paić s 10 koševa i skokom manje.