Oostende u drugom poluvremenu potvrdio zlatnu medalju!

KK Zadar – BC Oostende 62:77 (22:11, 10:26, 12:18, 18:22)

Suci: Tomislav Hordov, Danijela Čanković, Josip Modrić

Gledatelja: 20

Zadar: Vuković, Carter, Junaković, Mavra, Sikirić, Buljan, Jordano, Luković, Bursać, Drežnjak, Brala, Paponja. Trener: Srđan Herbich

Oostende: Randolph, Buysse, Booth, Van Der Vuurst de Vries, Buysschaert, Bratanović, Jantunen, Đorđević, Waleson, Gillet, McCoy, Troisfontaines. Trener: Dario Gjergja

Na krilima fenomenalnog Antonia Jordana Zadar je odmah u prvoj četvrtini stigao do velike prednosti od 10 koševa viška koji su trenera Daria Gjergju primorali na minutu odmora jer je Zadar izgledao kudikamo bolje nego u pripremnoj utakmici odigranoj na Višnjiku prije nekoliko dana. Oostende se nikako nije mogao priviknuti na zadarsku zonsku obranu te je krajem prve četvrtine na semaforu stajalo i više nego respektabilnih +11 za momčad koju je danas vodio Srđan Herbich.

Kao da je energija kojom su prštali Zadrani nestala iz igre u drugoj četvrtini u kojoj je Oostende definitivno pronašao ritam i način kako razbiti obranu Zadra. Nakon početnih minuta i rane prednosti, ekipa Oostendea serijom 20:8 u drugoj dionici dobrom je igrom do prednosti koja ipak nije bila pretjerano dugog vijeka.

Nakon slobodnih bacanja radi tehničke pogreške, koje smo tri minute prije kraja druge dionice vidijeli čak tri puta u razmaku od četiri minute, Dominika Mavre i polovičnog učinka Justina Cartera utakmica je dobila ritam koša za koš, no Zadrani u napadački nisu napravili puno toga pa je od onih +11 Zadar stigao do zaostatka od 3 koša. Na poluvremenu je u redovima Zadra najbolji pojedinac bio je Antonio Jordano s 13 poena, a idući raspoloženi igrač s 5 koševa bio je Uroš Luković. Kod gostiju iz Belgije 9 je imao Pierre-Antoine Gillet, a sa 6 ubačaja istaknuo se dvojac Philip Booth i Levi Randolph.

Zadarski nalet stao je u drugoj polovici susreta, iako je još u trećoj četvrtini taj rezultatski minus još izgledao relativno dostižno. Oostende je ubacio u brzinu više te u nastavku bez većih muka potvrdio prvo mjesto na ovom turniru. Dok se Zadar držao zonske obrane Oostende je izgledao poprilično nemoćno, jer su igrači Donatova grada jako dobro reagirali u tim trenucima. Čim je obrambena formacija vraćena na ‘man to man’ obranu Belgijanci su se pick & roll igrom odvajali sve do +20 koje je 5 minuta prije kraja susreta bilo nemoguće dostići.

Do kraja susreta Zadar se posvetio više taktičkim zamislima i vršila se tu selekcija na koga se od mladih snaga u novoj sezoni može računati. Duje Brala u obje utakmice koje smo vidjeli na turniru Tomsislav Knežević bio je uključen u rotaciju puno više nego li je to bio slučaj prošle godine te se nadamo da ćemo ga ove godine gledati s ozbiljnijom minutažom u HT Premijer ligi, a možda i ABA Ligi.

Najbolji igrač u sastavu osvajača Oostendea bili s po 12 Levi Randolph i Mikael Jantunen, Philiph Booth ubacio je 10 koševa  a Pierre-Antoine Gillet 9. Antonio Jordano bio je daleko najbolji igrač Zadra s 17 ubačaja (7/10 šut iz igre), Dominik Mavra zabio je 10 dok je Martin Junaković završio susret s 7 ubačenih koševa.

Kao MVP turnira proglašen je Levi Randolph iz Oostendea, dok je najbolji strijelac bio Antonio Jordano.