Soniku drugoligaški turnir u Trilju

Košarkaši Sonik Puntamike iz Zadra osvajači su ovogodišnjeg turnira kojeg je organizirao košarkaški klub Cetina povodom dana grada Trilja i blagdana sv. Mihovila.

U polufinalnim dvobojima Sonik je bio puno bolji od ekipe Adriatic iz Splita, a drugi dvoboj završio je slavljem Triljana. Domaćin je u susret ušao nervozno što je trajalo sve do treće četvrtine kada su uspjeli preokrenuti -15 i na kraju zasluženo slavili 73:66.

U prvom ogledu za treće mjesto igrali su ekipe Adriatica iz Splita i Trogira. Utakmica je od početka bila jednosmjerna ulica, iako treba napomenuti da je Trogir igrao bez par vrlo važnih igrača.

Finalni ogled je pružio uzbudljivu i atraktivnu utakmicu. Domaćin, Cetina iz Trilja, dobro otvara utakmicu i na polovini druge četvrtine ima prednost od sedam koševa da bi ih kraja poluvremena gosti iz Zadra sustigli  i prestigli s četiri poena viška. Drugo poluvrijeme prolazi u neizvjesnosti, domaćin se držao sve do pred kraj utakmice kada su gosti otišli na +10. Ove dvije ekipe sastaju se i u 1. kolu A-2 lige kada je domaćin opet Cetina.

Najbolji strijelac turnira je kao i prošle godine kapetan domaćina Cetine Bruno Šipić s 39 postignutih poena.