Španjolski Superkup: Valencia deklasirala Perfumerias Avenidu i osvojila prvi trofej u novoj sezoni

Košarkašice Valencije pobjednice su španjolskog Superkupa za sezonu 2021/22. U finalu su svladale aktualnog španjolskog prvaka i prošlogodišnjeg pobjednika ovog natjecanja Perfumerias Avenidu rezultatom (81:63)

Prva četvrtina dvoboja protekla je u izjednačenoj igri i početnom ispitivanju snaga. Perfumerias Avenida povela je na samom početku sa (4:0) ali Valencija je vrlo brzo uzvratila serijom od šest uzastopnih poena i prešla u vodstvo od (6:4), a rezultatska klackalica nastavila se tokom cijele prve četvrtine koja je u konačnici pripala Perfumerias Avenidi (24:22)

U drugu četvrtinu bolje je ušla Valencija koja je u tri i pol minute uspjela napraviti seriju od (11:2) i povela (33:26). Avenida se kratkoročno uspjela primaknuti na – 4, no nije uspjevala do kraja pronaći odgovor na znatno  fluidniju i čvršću igru igračica Valencije koje su se do kraja druge četvrtine preko raspoloženih Cristine Ouviñe, Angele Salvadores i Queralt Casas uspjele odvojiti na dvoznamenkastu prednost, pa se na odmor otišlo s rezultatom (44:33)

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog poluvremena. U uvodne tri minute treće četvrtine Avenida nije postigla poene, a za to vrijeme Valencija radi seriju od 10:0 i odlazi na pokazat će se nedostižnih (54:33). Do kraja treće dionice Avenida je smanjila na -17 (65:48), ali to je bilo otprilike sve što su igračice Roberta Inigueza uspjele napraviti, više od toga nisu mogle.

Pored izostanaka WNBA igračica koje su još uvijek u Americi, Parfumerias Avenidu mučile su  ozljede i posljedični nedostatak treninga kod nekih igračica.

Stoga  je jasno bilo vidljivo da je Valencija pred kojom je uskoro početak kvalifikacija za Euroligu u ovom trenutku puno spremnija i posloženija ekipa od Avenide. Posljednja četvrtina dvoboja tako je bila  lišena rezultatske neizvjesnosti, a igračice Valencije samo su malo pojačale tempo i rutinski privele posao kraju.

Najefikasnija u redovima pobjedničke ekipe bila je Queralt Casas s 15 postignutih poena, a pratile su je Marie Gülich, Cristina Ouviña i Angela Salvadores koje su postigle po 11 koševa.

Kod Perfumerias Avenide istakle su se Maria Fasoula koja je ubacila 17 poena te Silvia Dominguez Fernandez s 11 postignutih poena. Naša Mia Mašić na terenu je provela malo više od 9 minuta i postiga 3 poena, zabivši jednu tricu iz dva pokušaja.

MVP španjolskog Superkupa na kraju je postala Cristina Ouviña koja je uz 11 postignutih poena u jučerašnjem finalu uhvatila 12 skokova i imala 4 asistencije.

Fotó: MVP španjolskog Superkupa Cristina Ouviña

B.C Valencia – Perfumerias Avenida Salamanca 81:63 (22:24, 22:9, 21:15, 16:15)

BC Valencia: Ouviña 11, Segura 2, Salvadores 11, Gil 5, Gülich 11, Gómez 4, Casas 15, Romero 6, Carrera 6, Trahan-Davis 6, Contell 4, Raman 0

Perfumerias Avenida Salamanca:  Lo Sylla 6, Rodriguez 5, Cazorla 8, Dominguez 11, Hof 8. Mašić 3, Vilaro 3, Garcia 0, Evans 2, Fasoula 17.