Sparsi slavili na Gripama, Split korak od ispadanja

Samo korak od ispadanja iz ABA lige nalaze se košarkaši Splita nakon domaćeg poraza od Sparsa u prvoj utakmici razigravanja za ostanak/ulazak u ligu.

Utakmica je tijekom svih četrdeset minuta bila izuzetno neizvjesna, a gosti iz Sarajeva pokazali su svoju ozbiljnost. U prvom poluvremenu, koje je zaključeno s vodstvom Sparsa 46:49, a velike probleme pod obručima Žutima radio je Kenan Kamenjaš.

Ključan je bio uvodni dio posljednje četvrtine, najprije je splitska ekipa povela s 67:64, da bi Sparsi odgovorili serijom 0:7 i tako došli na +4. Konačnih 70:76 postavio je Orelik Gediminas tricom četrdeset sekundi do kraja susreta.

Kamenjaš je s 19 poena uz 11 skokova predvodio Sparse, kod Žutih se istaknuo Luković s double double učinkom od 19 poena te 10 skokova.

Druga utakmica na rasporedu je u subotu u Sarajevu, a Sparsi bi pobjedom izborili ABA ligu za sljedeću sezonu. S druge strane, Žuti će eventualnim slavljem izboriti majstoricu na Gripama.