Splićani izdržali jedno poluvrijeme: Cedevita Olimpija uvjerljivo slavila

Košarkaši Splita u trećem su kolu ABA lige gostovali kod Cedevita Olimpije u Ljubljani te upisali drugi poraz u sezoni. Krajnji rezultat bio je 94:66 za Zmajčeke.

Momčad s juga Hrvatske ušla je i više nego dobro u susret te je pred kraj prve četvrtine otišla na +7, da bi domaćini u samo dvije minute izjednačili. U drugih deset minuta Skelinove momci držali su egal, ne dopustivši Slovencima da se odvoje. Semafor je na velikom odmoru pokazivalo 42:38.

Ipak, nastavak dvoboja donosi sasvim drugačiju priču. Golemac je izvjesno  “očitao bukvicu” svojim višestruko skupljim igračima, pa su oni nakon samo pet minuta drugog poluvremena otišli na ogromnih +20 na krilima Blažiča i Perrya. Stečenu prednost održavali su do posljednjeg sučevog zvižduka.

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Jones s 19 te Perry s 16 poena. U redovima Splita, četvorica igrača su imala dvocifren učinak: Čampara, Vranković, Bajo i Luković.

U četvrtom kola Split će dočekati Igokeu na Gripama, a Olimpija na teško gostovanje u Beograd kod Partizana.