Splićani lagano protiv Alkara

Splićani su danas na Gripama, u sklopu 15. kola domaće A-1 lige, uvjerljivo slavili protiv Alkara 81:67 i upisali svoju devetu ovosezonsku pobjedu – sedmu na domaćem parketu.

Sinjski sastav u igri je bio svega par minuta. Ivan Svalina ubacio je prvi koš na susretu za vodstvo Alkara, no uslijedila je serija 12-2 domaćih košarkaša kojom su se jasno mogle vidjeti konture u kojem će smjeru odvijati ostatak utakmice. Potpuna napadačka blokada gostiju rezultirala je zaostatkom od 13 koševa na kraju prve četvrtine, dok su Splićani s druge strane ubacivali gotovo sve što su uputili prema obruču.

Sve to unijelo je nervozu među Alkare koji su neprestano demonstrativno reagirali na odluke sudaca, a sve je kulminiralo tehničkom pogreškom dosuđenom gostujućem strategu u 16. minuti. Takav rasplet situacije pokrenuo goste pa u iduće dvije minute koševima Josipa Glavinića i Dine Šipića smanjuju zaostatak na osam koševa. Ipak, Split odgovara s četiri uzastopna koša te na veliki odmor odlaze s dvoznamenkastom prednošću.

Drugo poluvrijeme nije donijelo nikakve promjene. Nakon pet minuta u drugom poluvremenu Alkar se košem svog najboljeg današnjeg igrača Stjepana Tešije približio na minus 9, što se kasnije pokazalo kao njihov današnji maksimum. Splićani odmah u idućem napadu vraćaju dvoznamenkastu prednost koju ne ispuštaju do kraja susreta i rutiniranom posljednjom dionicom upisuju svoju devetu ovosezonsku pobjedu, osvetivši se tako za poraz u Sinju s početka sezone.

Splićane su do pobjede predvodili Goran Filipović, 14 koševa i sedam asistencija, i Henrik Širko, 13 koševa, dok je kod Alkara jedini raspoloženi bio Tešija s double-double učinkom od 12 koševa i 11 skokova.

Split u idućem kolu ide na noge lideru prvenstva, Kvarneru, a Alkar u Sinju ugošćuje ekipu Zagreba.