Splićani poraženi u Podgorici

U 24. kolu ABA lige Splićani su upisali novi poraz. Dobro su se Žuti držali u prvom dijelu, no treća četvrtina se pokazala ključnom gdje su domaćini napravili veliku seriju i tako se odvojili. Pobjedu i potvrdu opstanka Splićani mogu tražiti u preostala dva kola.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, domaćini su preuzeli inicijativu i mini serijom (7:0) primorali trenera Splita, Mladena Erjavca da pozove minutu odmora. Poslije minute odmora nije se puno promijenila situacija na terenu i do kraja četvrtine su Podgoričani uspješno držali prednost. Nakon prvog perioda domaćini su vodili s 20:13

Splićani su se probudili u nastavku i preko Mimice i Vukušića su istopili prednost, što je natjeralo domaćine na prvu minutu odmora (24:24). Raspoložen je u prvom dijelu bio Sobin (16 poena u 17 minuta na parketu) pa su imali Žuti i prednost (25:28), no do kraja poluvremena domaćini su se držali u egalu pa se na poluvrijeme otišlo s po 30 poena na obje strane.

Dobro su krenuli domaćini preko Popovića u nastavku (40:34), zatim je Erjavcu dosuđena tehnička pogreška i domaćini to dobro koriste i ubrzo imaju dvoznamenkasto vodstvo (44:34). Do kraja poluvremena Podgoričani su samo poćevali rezultat i tako potvrdili kako Splićani imaju problema s tom čuvenom trećom četvrtinom u gostujućim utakmicama gdje dođe do pada koncentracije i sustava što kvalitetni protivnici kažnjavaju. Momčad poput Budućnosti to vrlo dobro kažnjava i nakon tri dionice rezultat je 56:41 za Budućnost.

U posljednjoj dionici se igra koš za košem pa se i ne mijenja razlika većinu četvrtine. Nakon serije promašaja povezali su domaćini ponovno dva, tri dobra napada pa su još više odlijepili (64:44). Do kraja više nije bilo dvojbi, pa su domaćini bez problema iskontrolirali susret i mirno utakmicu priveli kraju. Završilo je s 66:47 za Budućnost.

Sobin je kod Splićana bio najefikasniji s 23 poena, a kod Budućnosti je najbolji bio Aleksa Popović s 22 ubačaja, uz sjajan šut iz igre (60%). Zanimljivo je da obje momčadi nisu imale više od navedena dva igrača koji su postigli dvoznamenkast broj koševa. Splićane u idućem kolu čeka susret s Radničkim na Gripama.