Zagreb preuzeo vodstvo, Križevci u opasnoj zoni

U prve četiri odigrane utakmice 17. kola A1 lige samo je utakmica u Križevcima imala rezultatski značaj. Vrijednosnice su slavile u Modecu te će biti u komotnoj poziciji pred Ligu za ostanak dok su se Križevčani opasno približili Osječanima.

Jolly je laganom pobjedom protiv Dubrovnika osigurao Ligu za prvaka, a Kvarner je prepustio prvo mjesto, koje i nema neki važniji značaj, Zagrebu. Mravi su rutinirano prošli kroz Osijek, a Kvarner je poražen u Zaboku. Rezultat je na kraju bio 58:57!

[rezultat id=132]

Iako oslabljene neigranjem par ključnih igrača, Vrijednosnice nastavljaju s dobrim igrama. Nakon pobjede u Dubrovniku slavili su na još jednom gostovanju protiv protivnika u Ligi za ostanak te su tako već skoro osigurali igranje A1 lige i sljedeće sezone u Dardi. Ovim pobjedama su se vjerojatno više radovali u Osijeku jer je Osječki sokol sada u poziciji da izbjegne i predzadnje mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije za A1.

Domaćin je u cijeloj utakmici imao samo jedno vodstvo, ono prvo od 2:0, ali nakon toga su do devetoj minuti postigli još samo jedan. Četvrtina završava s vodstvom gostiju od 23:7 i već tada je bilo sasvim jasno u kojem smjeru ide utakmica. Brokeri do kraja lako privode utakmicu kraju i upisuju svoju treću gostujuću pobjedu u prvenstvu.

Alen Trepalovac odlično koristi dobivenu minutažu i igra sve bolje i bolje. Završio je utakmicu s duplim učinkom, 29 poena i 13 skokova uz valorizaciju 38. Dobru potporu je imao u Mirzi Hrnčiću (18), Antoniju Bičviću (14) i Luki Panduriću (12).

Kod domaćina najbolji učinak je imao mladi igrač Borna Kapusta koji je rođen tek 1996. godine! Postigao je poen manje od Gorana Fodora (15), ali uz najbolji valorizacijski učinak (20) i 7 asistencija.

[rezultat id=130]

Pošto su obje ekipe zacementirale svoje pozicije za nadolazeća natjecanja, ova utakmica je odlično poslužila kako priprema za Ligu za ostanak, odnosno onu za prvaka. Zagreb je bio uspješniji te je na kraju slavio.

Osječani su odlično odigrali prvu četvrtinu koju zaključava Marko Car svojom tricom za 26:21 u korist domaćina. Drugu četvrtinu Zagreb je odigrao bolje te utakmicu okreće u svoju korist. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 46:48 za klub iz Trnskog. Odmah na početku treće četvrtine Zagreb se odvaja i do kraja utakmice ne ispušta vodstvo. Treća četvrtina završava rezultatom 64:73. U zadnjoj četvrtini Zagreb je još malo povećao prednost. Konačan rezultat je 75:91.

Kod Zagreba najefikasniji je bio Ivan Novačić s 19 poena, dok je kod Osječkog Sokola najviše 24 ubacio Veljko Budimir.

[rezultat id=129]

Ono što su svi očekivali, to se i dogodilo. Šibenski sastav je uvjerljivo slavio protiv Dubrovčana i time matematički osigurao Ligu za prvaka. Utakmica u posljednjem kolu kod momčadi Zagreba će tako poprimiti revijalni ton.

Dubrovnik se u utakmici držao do 5. minute kada Jolly prvi puta dolazi u vodstvo 11:8. Do kraja utakmice domaćini će samo povećavati prednost. Prva četvrtina završava rezultatom 21:14, a poluvrijeme 47:30. Utakmica završava rezultatom 97:77.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Domagoj Bubalo s 15 poena te Ronald Ross i Luka Petković s 14 . Kod gostiju Maro Lučić ubacio je 20 poena.

[rezultat id=131]

Zabok i Kvarner 2010 upisali su rekordni učinak u ovogodišnjoj sezoni A1. Postigli su zajedno 115 poena! Nažalost ta brojka nije plod dobrih obrana, mnogo grešaka na obje strane su glavni razlog mizernim brojkama.

Prva četvrtina pripala je gostima. Kvarner vodi rezultatom 16:19. U drugoj četvrtini vidjeli smo samo 17 poena. Na poluvrijeme se odlazi sa škrtih 26:26.U trećoj četvrtini ista priča. Igra se tvrda obrana gdje se nešto bolje snalaze gosti te vode 42:45. U 39. minuti najprije Filip Bundović zabija tricu za 56:55. Na drugoj strani odmah uzvraća Jure Škifić za prednost gostiju 56:57. U zadnjem napadu Ivan Tomas zabija za pobjedu i konačnih 58:57.

U redovima domaćih 11 poena su ubacili Tomas i Bundović, dok je kod gostiju 23 ubacio Škifić.