Splićani prokockali 15 poena viška i upisali prvi poraz na Gripama

Košarkaši Splita doživjeli su četvrti poraz u Drugoj ABA ligi. U sedmom je kolu na Gripama slavio Borac 74:76 (21:20, 24:16, 17:22, 12:18).

Split je tri minute prije kraja treće četvrtine nakon slobodnih bacanja Tonija Perkovića imao 60:45. U idućih osam minuta gosti su napravili seriju 24:4 i stigli do prednosti (64:69). Split je bio blizu, ali nekoliko promašaja s linije slobodnih bacanja na kraju se pokazuju ključnima te je na kraju gostujuća momčad došla do pobjede.

Osim poraza, Split je neko vrijeme ostao i bez Mate Kalajžića koji je u 24. minuti nezgodno stao i izvrnuo lijevi gležanj.

Split: Perković 14, Kalajžić 2, Rebić 2, Kedžo 15, Gabrić 10, Cunningham, Runjić, Marčinković 13, Šarić, Bajo 9, Morris 7, Rikić 2.