Splićani stotkom preko Borova

Ekipa Borova još će pričekati na svoju prvu pobjedu u Prvoj ligi. Mladi Splićani danas nisu dali gostima ni trunku šanse za pobjedom.

Prva liga, 5. kolo, 11. studeni

Universitas – Borovo 103:77 (34:24, 20:14, 24:19, 25:20)

UNIVERSITAS: Bartulović 2, Rebić 9, Kokan 4, Rašetina 2, Vručinić 11, Omrčen 23 (trice 7/10) , Marić 13, Vrgoč 16, Perasović 11, Šarić 10, Plazonić 2, Rajčić
BOROVO: Brocić 7, Šarac 2,Bobinac 4,Boras 17,Miljanić 10,Žulj 5, Rajšić 11,Benković, Kapović, Kovač 21

Ekipa Borova još će pričekati na svoju prvu pobjedu u Prvoj ligi. Mladi Splićani danas nisu dali gostima ni trunku šanse za pobjedom. Fantastični Ivan Omrčen odlično je otvorio utakmicu za Splićane i već u prvoj četvrtini postigao 17 poena, od čega su trice bile 5-5 i tako svojoj ekipi priuštio prednost od deset poena. Gosti iz Borova jednostavno nisu imali rješenja za njega, a s njihove strane također odlično prvo poluvrijeme odigrao je Juraj Boras, sa 16 poena. Mladi Splićani pokazali su zavidnu preciznost u prvom poluvremenu, postigavši 54 poena i odvojili se na 16 poena prednosti pred odlazak na veliki odmor.

Splićani su u trećoj četvrtini samo podebljali svoju prednost, a u napadačkoj igri Omrčenu se pridružio Ivan Vrgoč pod koševima pa je tako njihova prednost još porasla. S druge strane, probudio se Toni Kovač, tako da su obje ekipe imale po dvojicu izrazito raspoloženih igrača, no trener Milan Karakaš, uz raspoloženi dvojac Omrčen-Vrgoč, imao je širi kadar od gostujućeg trenera.

Kako je pitanje pobjednika bilo riješeno već sredinom drugog poluvremena, oba su trenera u zadnjim minutama dali priliku igračima koji su do sada manje igrali. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda domaće ekipe.