Splićanima novi poraz u ABA 2 ligi

Košarkaški Splita upisali su novi poraz u Drugoj ABA ligi. Bolja je ovog puta bila momčad Dynamic koja je na svom parketu slavila s rezultatom 86:78.

Žuti su na kraju ostali bez goriva unatoč dobrom početku i vodstvu od 10 razlike nakon prve četvrtine. Koncentracija je u nastavku ipak popustila i splitska momčad može žaliti za propuštenom prilikom.

Domaćini su istopili zaostatak već do poluvremena te u završnici treće dionice kreće polagani pad Splita i koncepcije igre. Beograđani su pobjegli na plus osam na kraju treće četvrtine te su ubrzo stekli i dvocifrenu prednost od koje se momčad Ivice Skelina nije uspjela oporaviti. Splićani su imali priliku smanjivši na minus pet sredinom posljednje četvrtine, ali više od toga nije moglo. Domaćin je ubrzo vratio utakmicu u želeni kolosijek i ubrzo Dynamic bježi na plus 12 dvije minute prije kraja. Tu je priči došao kraj premda su Žuti uspjeli na kraju ublažiti poraz.

Dynamic – Split 86:78