Split bolji od Zaboka, Zagorci promašili šut za produžetak

U 26. kolu HT Premijer lige na Gripe je stigao Zabok, dužnik Splita još s kraja siječnja kada su Zagorci u svojoj dvorani iznenadili Žute.

Zabok je u prvoj četvrtini dao naslutiti kako u grad pod Marjanom nije stigao s ‘bijelom zastavom’. Na krilima Diminića i Marića ekipa Ivana Tomasa je uvodnih deset minuta zaključila s vodstvom 23:26. Do kraja poluvremena Žuti su uspjeli odgovoriti te na veliki odmor otići s prednošću rezultatom 42:40.

Sredinom treće dionice Split je predvođen Kedžom, Babićem i Bajom stigao na 58:52 te je u zadnju dionicu donio prednost od +9. Ipak, Zabočani su do kraja posve zakomplicirali stvari. Bivši košarkaš Zadra Eyassu Worku doveo je goste na četiri minute do posljednjeg sučevog zvižduka na 71:67, da bi Perković potom tricom naizgled riješio pitanje pobjednika.

Međutim, Zabok je preko Maričevića i Marića na pola minute do kraja stigao na – 3. S druge strane šut je promašio Đoković, ali skok u napadu hvata Luka Babić. Nakon toga, Đoković je fauliran te odlazi na liniju za slobodna bacanja gdje promašuju oba slobodnjaka. Zabok je uhvatio loptu, Anzulović je dodao Mariću koji nije uspio pogoditi tricu za produžetak i Split je odnio pobjedu rezultatom 77:74.

Ekipa Mile Karakaša imala je nevjerojatan loš dan šuta s linije slobodnih bacanja koja su pogađali sa samo 44% (12/27).

Toni Perković je ubacio 20 poena za Split, Mateo Kedžo je dodao 16 uz po 4 skoka i asistencije. U redovima Zaboka istaknuo se Eyassu Worku s 19 poena i 7 skokova.