Split do polufinala u Maleziji

Košarkaši Splita došli su do druge pobjede na Seri Mutiara Champions Cupu koji se održava u Maleziji. Žuti su bili bolji od domaćeg Matrixa rezultatom 102:93.

Split je bolje otvorio utakmicu te je na krilima Mikea Scotta završio prvu četvrtinu vodstvom 26:17. Domaći košarkaši uspijevaju se vratiti u egal te Split na kraju treće četvrtine ima prednost od samo tri razlike. Ipak, Žuti u posljednjoj četvrtini odvode utakmicu u mirne vode za konačnu pobjedu i plasman u polufinale koje je na rasporedu preksutra.

Splićane je predvodio novopridošli Pavle Marčinković s 25 poena. Istakli su se i Kalajžić s 18 te Scott sa 16 poena.

Danas nisu nastupili Kanaet, Jukić i Širko.

Split – Matrix 102:93 (26:17, 20:26, 26:26, 30:24)

Split: Scott 16, Marić 4, Marčinković 25, Vrgoč 7, Špaleta 11, Kalajžić 18, Kedžo 14, Omrčen, Najev 7, Jukić, Širko, Kanaet.