Split iznenadio Cibonu usred Zagreba

Košarkaši Splita su u susretu trećeg kola Lige za prvaka iznenađujuće svladali Cibonu u gostima rezultatom 79:78 pokvarivši tako domaćinu svečanu atmosferu povodom obilježavanja 30. godišnjice osvajanja titule prvaka Europe.

Neizvjesni susret u Zagrebu imao je nesvakidašnju završnicu, pri rezultatu 78:78 iskusni Srđan Subotić pogodio je jedno od dva slobodna bacanja za Split, da bi u posljednjem napadu Cibone Filipa Krušlina prekršajem zaustavio Ante Đugum. No, branič Cibone je promašio oba slobodna bacanja i tako propustio priliku osigurati svojoj momčadi treću pobjedu na startu natjecanja.

Inače, Cibona se sredinom četvrte četvrtine odvojila na 76:70, ali Split se nije predao već je svojom serijom 8-0 stigao do prednosti 78:76 na ulasku u posljednju minutu. Ante Žižić je s pogođena dva slobodna bacanja poravnao, a potom je uslijedila ranije opisana završnica.

U sastavu Splita pet igrača postiglo je dvoznamenkast broj poena, a najvećih 12 ubacio je Hrvoje Širko, dok su kod Cibone najbolji bili James Brian Florence s 24 i Ante Žižić sa 17 pogodaka.

Nakon tri odigrana kola i Cibona i Split imaju po dvije pobjede i jedan poraz.