Split kadetski prvak Hrvatske!

Na krilima fantastičnog Mate Kalajžića, najboljeg igrača prvenstva, Split je postao prvak Hrvatske. Kalajžić je u finalnoj utakmici postigao 32 poena uz sedam asistencija i nije dozvolio da se Zagrepčani približe i ugroze pobjedu.

U utakmici za treće mjesto, pod obručima dominantni Rudeš slavio je visoku pobjedu od 93:76 nad Osječkim sokolom.

[rezultat id=868]

Žuti su od prvog poena na utakmici pa sve do kraja vodili. Dvoznamenkastu prednost su ostvarili u 9. minuti, 20 koševa viška su imali u 16., a tek u posljednjoj četvrtini su par puta nakratko Mravi spustili ispod 10 poena zaostatka.

Nisu bili bez šansi igrači Tomislava Rupčića jer je četvorici igrača Splita u posljednjem dijelu prijetila klupa zbog četiri osobne greške, ali na kraju je ranije izašao samo Ivan Španjić. S obzirom da je Split finale odigrao sa samo šest igrača, izlazak još jednog mogao je biti fatalan.

U posljednjih pet minuta, kada su se Zagrepčani pokušali približiti i ugroziti vodstvo, kao po pravilu stigla je reakcija od MVP igrača Kalajžića koji je uz spomenuta 32 poena i sedam ukradenih upisao i 4 asistencije te 5 skokova. I Luka Kotrulja je nastavio s odličnim predstavama nakon poluzavršnice i polufinala, danas je završio utakmicu s 22 ubačaja uz 7 asista te je uz Španjića (16p, 7sk) bio dvoznamenkasti, a taj trojac je postigao čak 70 od 76 koševa ekipe.

Niti Rupčić nije puno rotirao, no trojka Mateo Habazin (21p, 15sk), David Blažev (16p, 8sk) te Matej Jelovčić (11p, 7sk), bez standardnog učinka Ante Mikulića, nije mogla parirati prvaku Juga.

Ovom pobjedom Splićani su se promovirali u izglednog kandidata za finale Kupa Dražen Petrović. Kadetski su prvaci, sljedećeg vikenda igraju juniorsku završnicu, a od srijede nastupaju i na mlađekadetskoj poluzavršnici Prvenstva Hrvatske. U ova teška košarkaška vremena u gradu pod Marjanom, vijest koja će njihovim simpatizerima navući smiješak na lice.

[rezultat id=867]

Rudeš je osvojio broncu u utakmici u kojoj su imali pozitivan omjer u skokovima od 52:24. Dominantni Krešimir Ljubičić (17 skokova) i Ivan Tvrtko Majić (10) su prisiljavali goste da probaju s šutom izvana, ali od 30 upućenih trica pogodili su samo osam.

Ljubičić je bio i najbolji strijelac ekipe s 26 poena, Tomislav Cvitković je dodao 24, a Majić 18. Kod Osječkog sokola Karlo Uljarević je ubacio 25, a Marin Bašić 23.