Barcelona do trećeg mjesta u Europi

U utakmici za treće mjesto u Eurolige, košarkaši Barcelone pokazali su da su se mnogo bolje podigli nakon polufinalnog poraza, te su sa 93:78 savladali moskovski CSKA. Košarkaši Ettorea Messine očito su u mislima još uvijek bili na šokantnom gubitku utakmice protiv Maccabija, od koje se očito još uvijek nisu uspjeli oporaviti.

Barcelona – CSKA Moscow 93:78 (21:24; 50:47; 69:64)

Barcelona: Dorsey 9 (12 sk), Sada 2 (5 as), Huertas 7 (7 as), Abrines 3, Navarro 20, Todorović, Papanikolaou 7, Hezonja 5, Oleson 8, Lampe 17, Nachbar 9, Tomić 6 (7 sk).

CSKA: Teodosić 6, Micov 7, Fridzon 7, Pargo 9, Krstić 11, Weems 8, Zozulin, Vorontsevich 7, Shukhovtsov, Kaun 13, Khryapa 2 (7 as), Hines 8.

Obje ekipe u susret su ušle opušteno, a u prvom poluvremenu nismo vidjeli previše dobre obrane, što je najbolje vidljivo na rezultatu 50:47 u korist Barcelone. U drugom je dijelu Barcelona odigrala nešto ozbiljnije u defanzivi, što im je odmah donijelo i povećanje vodstva. Napad Blaugrane također je bio mnogo raznovrsniji, a igrači CSKA kao da su se pomirili s gubitkom utakmice vrlo rano u drugom poluvremenu. Na kraju se piše pobjeda Barcelone 93:78, a najbitnija činjenica za Messinu i Xavi Pascuala je da im se nitko od igrača nije ozlijedio.

Najviše poena kod Barcelone ubacio je Juan Carlos Navarro, njih 20, a Maciej Lampe odlično je iskoristio pruženu minutažu i ubacio 17 poena. Ante Tomić euroligašku je sezonu završio sa šest poena, sedam skokova i jednom asistencijom, a Mario Hezonja svojih je 12 minuta iskoristio za pet koševa i jedan asist. U ruskom se sastavu istaknuo centarski par Sasha Kaun i Nenad Krstić, prvi s 13, a drugi sa 11 ubačenih koševa.