Split lako do pobjede u Slavonskom Brodu

Košarkaški Splita uvjerljivo su slavili u Slavonskom Brodu protiv istoimenog domaćina u okviru 15. kola A1 lige. Sjajnim otvaranjem susreta su praktički riješili sve dvojbe. Već nakon prve četvrtine je vodstvo bilo dvoznamenkasto tako da su do kraja rutinski odradili posao za četvrtu pobjedu u nizu.

Slavonski Brod – Split 78:92 (15:27; 30:51; 51:71)

Slavonski Brod: Živković 4, Šamija 6, Grgić, Marcus 14, Galić 13, Mar. Karlović 4, Kljajić, Šango 11, Tokić, Ćosić 18, Šebalj, Mat. Karlović 8

Split: Subotić 16, Mimica 12, Najev 20, Markulin 17, I. Jukić 3, Dominović, J. Jukić 1, Filipović 9, Matić 14, Katić

Sjajno su Žuti otvorili utakmicu. Nakon samo par minuta igre vidjela se razlika u kvaliteti i da Brođani neće moći dugo parirati. Ušli su vrlo brzo gosti u seriju stvorivši već u prvoj četvrtini plus 13.

Standardnom Mimici su se pridružili Najev i Markulin pa je prednost rasla i u nastavku susreta. Prednost je dosezala čak i plus 23 pred kraja poluvremena kada je Najev pogodio oba bacanja za 28:51. Na poluvrijeme se pak otišlo s nešto “blažih” 30:51 za Split.

No, domaćini su pokazali zube odmah po povratku iz svlačionice. Marcusu Johnsonu su se pridružili Galić i Ćosić pa su se približili na “samo” 15 poena zaostatka sredinom dionice. Ali, gosti su uzvratili “paljbu” preko Markulina i Subotića koji su vratili na plus 20 Splita na kraju treće četvrtine.

Važno je spomenuti da je večeras sjajan bio i Josip Matić koji je odigrao all – around utakmicu (14 poen, osam asistencija i sedam skokova) te zajedno s Najevom odradio veliki posao u rubrici skokovi. Ponovno su se probudili domaćini te četiri minute prije kraja preko Mateja Karlovića i Galića stižu do “samo” minus 13 što je natjeralo Antu Nazora da pozove minutu odmora.

Došli su domaćini i do 76:86, no dalje nije išlo. Splićani se jesu opustili, ali ne toliko da dopuste domaćinima potpuni preokret. Žuti su priveli utakmicu kraju za četvrtu pobjedu u nizu.

Najbolji u redovima Splita bili su Najev s 20 poena i osam skokova, Markulin sa 17, Subotić sa 16 ubačaja i sedam asistencija, već spomenuti Matić blizu triple – doublea te Mimica s 12 poena. Kod domaćina su se pak istaknuli Ćosić s 18 koševa, Marcus Johnson s 14 te Davor Galić s 13.