Split nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, Zmajčeki odnijeli pobjedu s Gripa

Košarkaši Splita ugostili su na Gripama Cedevita Olimpiju te upisali poraz rezultatom 81:98.

Od samog starta bilo je jasno kako su Ljubljančani u Dalmaciju stigli maksimalno “ozbiljno nastrojeni”. U 8. minuti Ivica Skelin je bio primoran pozvati minutu odmora pri rezultatu 6:21 za goste. Domaćini su nakon toga smanjili na prihvatljivijih 13:23 na isteku prve četvrtine.

Tračak nade u dozu neizvjesnosti susreta Žuti su unijeli u drugih deset minuta. Naiskusniji dio momčadi Ukić, Marić, Luković odveo je Splićane na zaostatak od – 7 na poluvremenu, rezultat koji je bio puno bolji od prikazane igre.

U nastavku je Cedevita odlučila odagnati sve sumnje po pitanju pobjednika, a kada su poenima raspoloženog Jonesa u 25. minuti otišli na 44:59, Split je ostao bez prevelike nade u preokret.

Do kraja susreta Splićani su pokušavali plešući na granici dvocifrenog zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Krajnji rezultat 81:98 najbolji je pokazatelj odnosa snaga današnjih suparnika.

U redovima Zmajčeka najbolji je bio Jones s 20 poena. Kod Splita, Luković je postigao 16, a Marčinković je dodao 15 poena.

Ekipa Ivice Skelina na omjeru je od 5 pobjeda i 11 poraza, dok slovenska momčad ima 11 pobjeda i 3 poraza.