ABA liga: Zadar odličnom utakmicom nadigrao Krku

Nova važna pobjeda Zadra. Bez Veljka Mršića Zadrani su odigrali utakmicu sezone u Novom Mestu s pobjedom 63:81 protiv Krke koju vodi Vladimir Anzulović.

Momčad Ivana Perinčića sjajno je otvorila utakmicu, nakon prve tri i pol minute napravili su seriju od 12:2. Momčad Zadra nije mogla promašiti koš u prvih pet minuta, uz 4/4 šut iz igre i 5/5 s linije slobodna bacanja.

U drugoj četvrtini dalmatinska momčad nastavila je s odličnom obranom, dopustili su Krki da u prve četiri minute postignu samo 7 poena i povećali su svoje vodstvo na +19.

U drugom poluvremenu Zadar je održavao razliku, čak su uspjeli povećati i na +29. No, u posljednjoj četvrtini Krka je smanjila zadarsku prednost na +18.

Zadar trenutno ima omjer 3-9 u ABA ligi.

Najbolji igrač Zadra bio je Chinanu Onuaku koji je upisao 21 poen, 7 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte. Justin Carter je imao 19 poena, 5 skokova i 3 ukradene lopte. Kaptan Dominik Mavra utakmicu je završio s 15 poena i 6 asistencija.

Za Krku Zadranin Rok Stipčević zabio je 15 poena.

STATISTIKA

Ivan Perinčić, trener Zadra“Čestitke igračima, vrhunska partija. Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najboljih ove sezone, sve smo ispoštovali što smo se dogovorili prije utakmice. Sjajni su bili, pristup je stvarno bio vrhunski. Kad ovako igramo kao ekipa možemo sve pobijediti. Ovakav pristup mora biti na svakoj utakmici, od prvog do zadnjega igrači su dali 100% od sebe. Znali smo da će biti teška utakmica, znali smo, nakon odličnog prvog poluvremena, da će Vladimir Anzulović pokušati vratiti Krku u utakmicu s nekim pressingom, dobro smo reagirali na to. Na kraju je bilo samo pitanje s koliko razlike će utakmica završiti. Čestitke igračima, ovo je njihova velika pobjeda.”