Split poražen kod MZT-a

Splićani polako osjećaju “ritam dva puta tjedno”. Žuti su upisali drugi poraz zaredom u ABA 2 ligi. MZT je kod kuće bio bolji od momčadi Vladimira Anzulovića sa 104:87. Zulini dečki su posustali u posljednjoj dionici te su upisali poraz, premda su bili šuterski efikasniji tijekom cijelog susreta.

Druga ABA liga, 1. studenoga, 6. kolo

MZT – Split 104:87 (23:25, 28:23, 29:22, 24:17)

(Woodard 18 – Kalajžić 19(7as), Gabrić 14, Marčinković 14)

Jamel Morris će izbivati van parketa dulje vrijeme i to se odmah osjetilo na Splitovoj igri. Amerikanac je donosio ekstra kvalitetu u većini proteklih utakmica što se sada vidjelo na teškom gostovanju u Makedoniji kod favoriziranog MZT-a. Iako su Splićani bili u plusu nakon prvih deset minuta, MZT je polako preuzeo inicijativu tijekom druge dionice.

Strpljivo su Makedonci izgradili dodatnu prednost i na otvaranju drugog poluvremena, a Žuti su bili malo “popustiljivi” s obrambenim zadacima tijekom cijele utakmice što se i vidi po broju primljenih poena. No, tomu svakako ide u prilog činjenica da se Zula, zbog nekolicine izostanaka, odlučio dati priliku golobradim splitskim mladićima pa su tako vrijedne minute dobili Bruno RebićRoko Gizdavčić, Ivan Perasović i Ivan Vrgoč. Jedino nije stigao zaigrati Lovre Runjić.

Ključnom se pokazala četvrta četvrtina u kojoj domaćini bježe na dvoznamenkastu prednost koju više nego uspješno održavaju do posljednjeg sudačkog zvižduka. Pokoja nepotrebna izgubljena lopta i nedopuštanje napadačkog skoka protivniku su bili detalji koji su prevagnuli, a na tomu bi mlada ekipa Splita trebala poraditi u narednim tjednima.

Vrlo dobru partiju odigrao je Mate Kalajžić s 19 poena i sedam asistencija. Kod Makedonaca je najefikasniji bio Woodard sa 18 koševa. Ive Ivanov je upisao 6 poena, pet skokova i tri asistencije.

Split je zauzeo četvrto mjesto tablice s omjerom 4-2. Vodeća je slovenska Sixt Primorska (6-0), dok su ispred Splita još sarajevski Sparsi (5-1) i MZT (4-2).