Split propustio nemoguće i izgubio u produžetku

U drugom kolu Seri Mutiara Champions Cupa u Maleziiji košarkaši Splita doživjeli su i prvi poraz na turniru. Nakon jučerašnje uvjerljive pobjede protiv Guangzhoua, danas je stigao tijesan poraz u ludoj završnici protiv tajvanskog Fubona.

“Žuti” su bili bolji tokom cijele utakmice i konstantno bili u prednosti, no nisu se uspjeli značanije odvojiti. Potpuna drama mogla se vidjeti na samome kraju utakmice. U posljednju minutu produžetka Splćani su ušli sa pet poena prednosti, ali do kraja ne zabijaju nijedan koš. Na drugoj strani Tajvanci preokreću rezultat i odnose minimalnu pobjedu 90:89.

Za Split nisu igrali Henrik Širko (ukočen vrat) ni Domagoj Kanaet (problemi s koljenom), a otprije nema Filipovića, Rančića i Vručinića. Priliku su dobili mlađi igrači Omrčen, Vrgoč i Marić, no pomoćni trener Ante Marović nije previše rotirao te su neki igrači otišli u ekstremne minutaže.

Ponovno je prvi strijelac bio Scott sa 22 poena dok je isto tako sjajan bio Marčinković sa 20 poena i sedam skokova. Moramo istaknuti još mladog organizatora igre Matu Kalajžića koji je podijelio osam asistencija.

Fubon – Split 90:89 (14:19, 25:21,17:18, 23:21, 11:10)

Split: Scott 22, Kalajžić 9, Marčinković 20, Najev 7, Jukić 14, Kedžo 12, Omrčen, Marić 3, Kanaet, Vrgoč, Špaleta 2, Širko.