Split se osvetio Primorskoj na krilima fenomenalnog Scotta

Nevjerojatna utakmica u Sloveniji! U 16. kolu Druge ABA lige vodeća momčad lige, Primorska, dočekala je splitske “Žute” u ulozi favorita jer Splićani do ove utakmice nisu znali za pobjedu izvan Gripa. Neke su utakmice gubili uvjerljivo, a neke u posljednjim trenucima, no danas su apsolutno dominirali nad zasada najboljom momčadi lige koju vodi naš Jurica Golemac.

Druga ABA liga, 16. Kolo, 31. siječnja

Primorska-Split 86:98 (24:29, 16:24, 32:23, 14:22)

(Mulalić 21, Rebec 16, Župan 16 – Scott 35 (8sk, 4uk), Kedžo 15, Filipović 11, Marčinković 10, Najev 10)

Krenulo je sjajno. “Žuti” odlaze u nekoliko navrata preko deset poena prednosti tijekom prve dionice igre, no efikasni su i domaćini tako da su se na vrijeme vratili u utakmicu. Ipak, to je trajalo tek privremeno jer momčad Ivice Skelina igra sjajnu drugu četvrtinu te na predah odlazi s velikih plus 13, odnosno s čak 53 koša u prvih 20 minuta igre.

Nastavlja naša momčad istim tempom i u nastavku te dolazi do plus 15 (48:63) sredinom treće četvrtine. Taka kreće okršaj Rebeca s jedne te Scotta s druge strane. Slovenski reprezentativac ostao je samozatajan u prvom poluvremenu, dok je Amerikanac u tom razdoblju već imao 19 poena. Rebec je preuzeo sve u svoje ruke te vukao momčad koliko je mogao jer se brzo opteretio prekršajima. Sa splitske strane Filipović ima problema s prekršajima, a ŠirkoKalajžić nisu šuterski raspoloženi. Tako Mike Scott ubacuje svih 13 poena Splita u tom razdoblju sa sjajnim šutom za tri, no domaćini su ih zabili 25 u tih pet minuta te smanjili na samo četiri poena minusa na ulazu u posljednju dionicu igre.

Kada se već činilo da će ovo biti još jedna u nizu tužnih splitskih priča s gostovanja momci su odigrali najzreliju četvrtinu sezone. Na potpuno miran način ukrotili su Slovence, a Rebec je s petom osobnom bio isključen iz igre što se pokazalo i ključnim trenutkom utakmice. Bez većih problema zakucavanjima Špalete i mirnom realizacijom Scotta veliko je slavlje moglo početi.

Naime, ovo je prva pobjeda Splita na gostujućem terenu u Drugoj ABA ligi te će vjerojatno biti sedmi s omjerom 8-8 nakon ovog kola. Dvije pobjede ispred je Vršac koji drži četvrtu i posljednju poziciju koja vodi na završni turnir, a ispred su još Zrinjski te Rogaška. Zrinjski iz Mostara sutra igra važnu utakmicu protiv Borca pa će Splitu situacija biti puno jasnija nakon tog susreta. Šest je kola preostalo do kraja, a prije reprezentativne pauze Splićani će u sljedećem kolu ići na gostovanje protiv Bosne koju će morati svladati.