Zadar lagano u Trnskom

Košarkaši Zadra stigli su do lagane pobjede u Trnskom protiv Zagreba u sklopu 15. kola HT Premijer lige. Debitirao je Steven Gray, novopridošli Amerikanac te se pokazao u dobrom svjetlu. Mravi su se dobro držali u prvoj dionici, a sve ostalo bila je jednosmjerna zadarska “ulica”. Zanimljivo, čak osam igrača Zadra postiglo je 12 ili više poena. Nikola Garma i nije imao prevelika očekivanja pred ovaj susret jer Zagrebčani su u drugom dijelu sezone ostali s uglavnom juniorskom momčadi.

HT Premijer liga, 15. kolo, 31. siječnja

Zagreb-Zadar 70:120(24:28, 14:31, 12:31, 20:30)

(Proleta 18(5sk), Tomas 15(5as) – Božić 25(7sk), Gray 19(6as), Ivanov 15, Bašić 14(10as))

Domaćini su na otvaranju svoju priliku tražili agresivnim presingom po cijelom terenu, pokušavajući iznenaditi Zadrane, kojima je ovo treća utakmica u 4 dana. Tako je na kraju prve četvrtine na semaforu svijetlilo visokih 24:28. Nakon tri minute igre u drugoj dionici, kod rezultata 29:35 najbolji igrač Zagreba, Ante Krapić doživio je nezgodno prizemljenje poslije duela u reketu te napustio igru sa bolnom grimasom. Izbezumljeni ostatak momčadi, nije pronalazio odgovor na pritisak gostiju te razigrane Brzoju i Božića, preko kojih serijom 18:4, Zadrani rješavaju pitanje pobjednika.

Krajem četvrtine, Buovac radi četvrti prekršaj te tako zadaje nove nedaće kratkoj klupi Zagreba. Na „veliki odmor“ odlazi se pri rezultatu 38:59. U trećoj, najatraktivnoj četvrtini, Zadrani su prilično zorno demonstrirali razliku u kvaliteti. Božić i Vuković su zakucavali, Ivanov pogađao, a polivalentni Gray otimao, ali i dijelio lopte.

Za domaće je Čar ubacio 2 trice, postigavši tako polovicu od ukupnih 12. Ostatak utakmice protječe u krajnjoj rezultatskoj neizvjesnosti, pri čemu se, svojim dodavanjima najviše istaknuo sjajni Lovre Bašić, koji je za 20 minuta provedenih na parketu upisao čak 10 asistencija, tome dodao i 14 ubačaja.

Okruglih 70:120 na kraju, tricom, postavlja Divić. Proleta je sa 18 koševa ( 14 iz prvog dijela) bio najučinkovitiji za Zagreb, a pratili su ga Tomas sa 15, odnosno Krapić sa 11. Vrijedi istaknuti kako je trener Garma svim svojim igračima ukazao priliku, što zasigurno predstavlja značaj Zagrebovim mladcima. Raspucane Zadrane predvodio je Božić sa 19 te Gray i Ivanov (7/7 iz igre)sa po 15.