Split ugrabio pobjedu protiv Gorice

Košarkaši Splita upisali su pobjedu na gostovanju kod Gorice. Splićani su upisali prvu pobjedu s novim trenerom Skelinom u vrlo zanimljivoj utakmici u kojoj su Žuti uspjeli iskontrolirati utakmicu u završnici i na kraju slaviti rezultatom 81:87.

Gorica je imala prednost nakon prvih deset minuta zahvaljujući ekspresnoj završnici u kojoj su došli do plus pet, 21:16. Domaćini su držali prednost i na početku druge dionice, ali Žuti serijom 18:8 u zadnjih pet minuta prvog poluvremena dolaze do plus osam, 40:48. Gosti su i kroz treću dionicu zadržali prednost te je pred početak posljednje dionice rezultat pokazivao 60:67.

Iako je izgledalo da će Splićani iskontrolirati utakmicu bez poteškoća, ipak nije moglo proći bez napetosti i neizvjesnosti. Gorica preko Mašića i Vučića smanjuje na samo minus tri na 1:30 do kraja. Međutim, Kedžo i Perković na drugoj strani pokazuju mirnoću s linije slobodnih bacanja i na kraju Žuti dolaze do pobjede.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Toni Perković koji je upisao čak 29 poena. Tomislav Gabrić i Mateo Kedžo pridodali su po 12 poena. Kod Gorice su najefikasniji bili Ivan Majcunić i Lovro Mazalin, oba po 13 poena.

Gorica – Split 81:87