Split uvjerljiv protiv Zagreba

Košarkaši Splita upisali su novu pobjedu u okviru 10. kola A-1 lige. Na Gripama su ugostili zagrebačke Mrave i nisu se pokazali previše gostoljubivima. Žuti su zasluženo slavili sa 74:59. U drugom poluvremenu su se malo osjetnije odvojili i riješili utakmicu. Iako su Mravi u par navrata opasno prijetili, više od toga nisu mogli.

Nakon početnog ispitivanja snaga Split je krenuo za nijansu bolje. Henrik Širko tricom je doveo Split do plus četiri. Tako se i otišlo na prvi predah. U drugoj pak četvrtini Splićani ubacuju u brzinu više i u svega par minuta dolaze na dvoznamenkastu prednost. Josip Jukić se razigrao i počeo stvarati probleme obrani Zagreba. Ponovo se ukazao i Širko, koji polaganjem i dodatnim bacanjem nakon prekršaja, donosi plus 11 za Split.

Stigli su i Mravi na minus četiri zahvaljujući mini seriji Ivana Milekovića, no Jukić i Dijan ponovno vraćaju Split na ugodnijih 33:26. S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Imali su i u trećoj četvrtini Mravi dobru mini seriju Batura s kojom su došli na samo pola koša zaostatka – 40:39. No, ukazao se tada iskusni tandem, Dijan-Subotić, koji je ponovno odveo Žute na plus deset.

U posljednjoj dionici domaćini su rutinski sačuvali prednost i mirno priveli utakmicu kraju. Najefikasniji u pobjedi Splita bio je Josip Jukić s 20 koševa i tri skoka, a jako dobar bio je i Toni Dijan sa 16 koševa i čak 16 skokova. Širko je na kraju susret završio s 14 koševa. Na drugoj se pak strani istaknuo Marčinković s 14 ubačaja.