Split velikim preokretom na Gripama srušio Cibonu!

Na Gripe je u 6. kolu ABA lige stigla Cibona, a Split je slavio velikim preokretom rezultatom 77:74.

Zagrepčani su na fantastičan način otvorili utakmicu te poveli 0:10 na krilima dua Drežnjak-Markota, što je natjeralo Ivicu Skelina da nakon samo tri minute igre pozove timeout. Cibona je djelovala energetski sjajno, obrana je bila na visokoj razini, a napad raznovrstan, devet asistencija u prvoj četvrtini govori za sebe. Nakon 10 minuta Vukovi su vodili 9:24, a bitno je napomenuti kako je trio Drežnjak-Prkačin-Markota ubacio čak 22 poena.

U drugoj četvrtini Split se donekle razigrao, u napadu su dobre role imali Kedžo i Mesiček, međutim, dvocifrenu prednost Cibona je bez većih problema držala do odlaska na veliki odmor. Semafor je na poluvremenu pokazivao vodstvo gostiju 31:44.

Onako kako je Cibona otvorila utakmicu, tako je Split odigrao treću četvrtinu. Borbenost, protok lopte i efikasnost momčadi Ivice Skelina bila je na zavidnoj razini. Zbog toga, Žuti su u 30. minuti s četiri vezana poena Pavla Marčinkovića stigli i do prvog vodstva na susretu 60:59. Da ipak Cibona u posljednju dionicu uđe s +1 pobrinuo se Ivan Novačić.

Puno nervoze vidjeli smo na otvaranju završnog dijela dvoboja, a Cibonu je u vodstvu svojim koševima držao kapetan Roko Prkačin sa sedam vezanih poena, odvevši Vukove do +6. Tricom s druge strane smanjuje Lukovića, a zatim Bundović radi faul u napadu. Uslijedilo je pregršt grešaka, smanjio je Bajo na – 1, a Drežnjak vratio na +3, svaki koš bio je zlata vrijedan. Na točno tri minute do kraja Luković ubacuje tricu za 70:70, a Drežnjak u napadu Cibone gubi loptu. Slobodnim bacanjima Mesičeka Split je prešao u vodstvo, da bi Markota promašio tricu na drugom kraju terena. Minutu i pol do kraja Marić ubacuje tricu za 73:73, a Mesiček uzvraća za vodstvo Žutih +3. Pri rezultatu 76:74 Split ne iskorištava napad, Prkačin lovi loptu koju ne uspijeva zadržati u svom posjedu, a Cibona radi brzi faul. Četiri sekunde do kraja Mesiček pri +2 ima slobodna bacanja te iskorištava samo jedno, a Velić zove minutu odmora. Moore promašuju tricu za produžetak i Split upisuje pobjedu rezultatom 77:74.

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Luković i Mesiček s po 16 poena, a posebno treba istaknuti i sjajnog Kedžu s 13 poena. Kod Cibone su Prkačin i Drežnjak ubacili 14 poena.

Split je ovom pobjedom na omjeru 3:3, dok Cibona ima dvije pobjede i četiri poraza.

U sljedećem kolu Cibona će pod Tornjem ugostiti Partizan, dok Splićani putuju na gostovanje kod Crvene zvezde.