Gorica prije odlaska na balon ABA 2 lige slavila u Zadru

Gorica je prije odlaska na Zlatibor gdje će odigrati prvi “balon” turnir ABA 2 lige, otišla na gostovanje u Zadar u sklopu HT Premijer lige, kod Sonik Puntamike. Momčad Josipa Sesara svladala je domaćine bez prevelikih problema rezultatom 69:90.

Domaćini su u Jazinama pružili dobar otpor tek u prvih 10 minuta dvoboja, da bi tada Goričani prebacili u brzinu “više” te do poluvremena stigli na ogromnih +18.

Sesarova družina imala je još jednu odličnu šutersku večer, za dva poena su gađali 61%, a tricu s 47% preciznosti. Stoga, drugo poluvrijeme bilo je samo odrađivanje posla i pitanje hoće li utakmica završiti s manje ili više od 20 poena razlike. Brojanje se završilo na +21, a konačnih 69:90 govori o lakoći pobjeđivanja gostiju.

Baković je ubacio 21 poen, Ljubičić 20 poena. Bolji od ostalih kod Puntamičana bio je Cvitković s 19 poena uz 8 skokova.

Gorica će svoju prvu utakmicu na Zlatiboru odigrati u srijedu, 11. studenog protiv HKK Širokog.