Split zaključio polusezonu pobjedom

U 15. kolu ABA lige Splićani su upisali novu pobjedu protiv Union Olimpije na Gripama. Iako bez, virozom zahvaćenih, Ivana Mimice i Tonija Dijana Žuti su bili bolji rezultatom 78:70 i tako zaključili polusezonu pobjedom.

Split je odlično krenuo u susret (6:0 u 2.minuti). Zbog bolesti Dijana i Mimice priliku je dobio Esben Reinholt i dobro je iskoristio minutažu(zakucavanje u 9.minuti na asistenciju Nikole Vujčića). Četvrtinu je zaključio tricom sa zvukom sirene Nikola Vujčić za 21:8.

Žuti su u drugom periodu nastavili gdje su stali te je prednost lagano rasla zahvaljujući dobroj suradnji Vujčića i Reinholta (25:10 u 12.minuti). Teemu Rannikko i Klemen Prepelič pogađaju projektile te je Mladen Erjavec primoran pozvati minutu odmora u 15.minuti (31:22). Do kraja četvrtine Splićani su dobro iskontrolirali rezultat i na poluvrijeme se otišlo s 42:31 za Žute.

Gostima je dobro došao odmor i u drugom dijelu su se pojavili u drukčijem izdanju. Serijom 8:0 istopili su prednost(48:44). No, nakon toga Vedran Vukušić i Vujčić bacanjima održavaju prednost domaćih (55:48), da bi mladi Ivan Jukić, koji je dobio priliku zbog Subotićevih problema s osobnim greškama, tricom odveo Split na dvoznamenkastu prednost (58:48). Prepelič je poentirao jedno slobodno bacanje i s 58:49 je završila treća dionica.

U posljednjem periodu gosti opet pritišću(serija 6:0), ali Žute u igri drži Vujčić, koji veže pet poena (68:61 u 37.minuti). Potom Omič zakucavanjem približava goste na samo 68:66 dvije minute prije kraja. Sjajni Sobin i Subotić drže Split “iznad površine“ slobodnim bacanjima (73:66) i tako borbeni Splićani do kraja ne dopuštaju Zmajčekima  da se približe i mirno utakmicu privode kraju. Završilo je s 78:70 u korist Splićana.

Najefikasniji u redovima Splita bio je Josip Sobin s 18 poena i sedam skokova, Nikola Vujčić upisao je 14 poena i četiri asistencije. Pridružio im se i Subotić, koji je bio na tragu triple-double učinka (12 poena, osam skokova i devet asistencija). Kod gostiju su se Prepelič, Rannikko i Salin istaknuli s 14 poena.