Stipčević najefikasniji, Krka osvojila Kup!

Nakon velikog preokreta i rušenja favorizirane Cedevita Olimpija u polufinalu, košarkaši Krke iz Novog Mesta u finalu slovenskog Kupa bili su bolji od Šentjura s 72:66!

Šentjur je bolje ušao u utakmicu i tijekom prve četvrtine imao i dvocifrenu prednost, ali Krka je do isteka deset minuta smanjila na 26:19. Sredinom druge dionice Krka je zaigrala znatno bolje i preokrenula rezultat te na poluvrijeme otišla s prednošću 40:38.

Utakmica je prelomljena krajem treće i početkom zadnje četvrtine kada je Krka stigla do 13 poena prednosti, a Šentjur se više nije mogao vratiti u igru. Krka je na kraju slavila rezultatom 72:66 i sasvim zasluženo osvojila Pokal Spar!

Najefikasniji u redovima pobjednika ponovno je bio Rok Stipčević s 12 poena te 4 skoka i asistencije, Jure Škifić je dodao 8 ubačaja. MVP turnira je Luka Lapornik koji je jučer postigao 10 poena. Kod Šentjura je Đapa ubacio 20, a Domagoj Samac 5 poena.