Veliko iznenađenje vidjeli smo u polufinalu slovenskog Kupa u kojem su se susreli Krka iz Novog Mesta te favorizirana Cedevita Olimpija.

Krka je odlično otvorila susret i povela s 18:9, a do isteka prve četvrtine Ljubljančani su stigli na prihvatljivih 26:22. Sredinom druge dionice Krka je tricama Nejca Bariča i Luke Lapornika stigla na +19. Međutim, serijom 0:17 do konca poluvremena Zmajčeki su u potpunosti izjednačili rezultat.

Stalne promjene obje ekipe u vodstvu obilježile su treću četvrtinu, a kada je momčad Jurice Golemca na pet minuta do kraja povela 67:73, djelovalo je kao da će oni biti putnici u finale. Imala je Cedevita Olimpija i 72:80 na nešto više od minute do kraja, ali Krka je odigrala nevjerojatnu završnicu. Lapornik je tricom smanjio na 77:80, s druge strane Cedevita nije iskoristila dva napada pa se upravo Lapornik sjurio prema košu ljubljanske momčadi. Rupnik je napravio nesportsku pogrešku, Lapornik ubacio oba slobodna bacanja za 79:80. Ostale su tri sekunde i lopta sa strane za Krku, Luka Lapornik je ubacio tricu sa zvukom sirene za 82:80 i veliko slavlje Krke i plasman u finale!

Hrvatski košarkaš Rok Stipčević bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi s 20 poena, Luka Lapornik je ubacio 19 uz 6 skokova i 4 asistencije.

U finalu Krku večeras od 20.30h čeka susret protiv Šentjura koji je u drugoj utakmici polufinala bio bolji od Rogaške s 101:94.